Zemřela Tina Turner. Po skvostné kariéře čelila na sklonku života mnoha problémům

Tina Turner - Foto: Wikimedia
Tina Turner – Foto: Wikimedia

Zemřela Tina Turner, bylo jí 83 let. Celý svět dnes oplakává rokenrolovou královnu, která vyhrála dvanáct cen Grammy a je členkou rokenrolové síně slávy. Asi ještě větší úspěch, kterého Tina Turner dosáhla, byl fakt, že se zapsala do milionů oddaných srdcí po celém světě. Její songy zcela zdomácněly, jejich melodie jsou tak vrostlé do popkultury, že z ní nikdy nezmizí. Charakteristický chraplavý hlas, expresívní taneční kreace, nadupané hity a takový rošťácký úsměv doprovázely spousty z nás životem. Ten nebyl bez karambolů a útrap, ale i naprostých fenomenálních úspěchů. Pojďme si život Tiny Turner připomenout.

V 16 letech potkala své požehnátí i prokletí. Ike Turner byl nadaný hudební manažer, ale mizerný člověk. Zpěvačku psychicky týral a bil, po letech jej opustila, silnější než dřív. A zatímco Ike Turner upadl do zapomění, Tina Turner udělala fantastickou kariéru. Podruhé se vdala za německého hudebního manažera Erwina Bacha, i díky němu přijala švýcarské občanství a ve svém domě poblíž Curychu také zemřela.

Tina Turner a Ike Turner - Foto: Wikimedia
Tina Turner a Ike Turner – Foto: Wikimedia

Tina Turner zčásti kvůli dlouhodobému boji s vysokým krevním tlakem prodělala dvě mrtvice. V roce 2016 jí pak objevili rakovinu střev. Zdravotní problémy ji vedly k myšlenkám na asistovanou sebevraždu, která je ve Švýcarsku legální.

Že se s ní život nemazlil, dokládá i předčasná smrt obou jejích synů. Mladší Craig se zastřelil, i když měl podle své matky Tiny Turner spoustu plánů do budoucna. Nikdy nepochopila, co musel ve svém nitru řešit, že sáhl k tak radikálnímu řešení. Starší Ronnie zemřel minulý rok na rakovinu tlustého střeva.

Svoje útrapy ovšem na nikoho nesváděla. Snad můžeme říct, že šla životem s hlavou nahoře a po celá desetiletí dokázala bavit celý svět. Ten se teď zahalil do černé. Tina Turner zemřela.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist