Uznávaná ikona Julia Roberts a její úspěchem protnutá kariéra a spokojená rodina

Julia Roberts
Julia Roberts – Foto: Depositephotos

Úspěšná americká herečka a producentka Julia Roberts je právem považována za jednu z největších ikon z řad světových hereček. Ženu s hustou hřívou a širokým úsměvem znají diváci po celém světě kvůli jejím nezapomenutelným rolím v řadě úspěšných snímků.

Julia Roberts se narodila v roce 1967 v americkém státě Georgia, přičemž její kariéra začala o dvacet let později, kdy se jako dvacetiletá dívka přestěhovala do New Yorku, kam se mnoho dívek v podobném věku vydává za svým snem stát se slavnou herečkou.  Již ve stejném roce se dočkala své první role v celovečerním snímku s názvem Požární akademie (1987). Ačkoli tento film nepatří mezi zlaté dědictví světové filmografie, stačilo to na to, aby si ji další tvůrci všimli a mohla tak dále rozvíjet svoji hereckou kariéru.

Od té doby prošla mnoha rolemi, ať už komediálního charakteru jako role hollywoodské herečky v Notting Hill (1999), tak i vážnými rolemi charakterních žen jako Erin v dramatu Erin Brockovich (2000), za který získala Oskara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Její rozsah pro ztělesnění postav byl široký. Nejznámější rolí však byla bezesporu role mladé prostitutky Vivian ve filmu Pretty Woman (1990). V tomto snímku excelovala s tehdy jednačtyřicetiletým Richardem Gerem a lze bezpochybně říct, že byla jejím významným mezníkem v kariéře. Tento snímek nenechal jedno dívčí oko suché a Julia si získala svým hereckým výkonem miliony fanoušků po celém světě. 

Julia Roberts
Julia Roberts – Foto: Depositephotos

Julia Roberts byla časopisem People celkem pětkrát vyhlášena za nejkrásnější ženu planety. A nelze se divit. Julia je nejen talentovaná a krásná herečka, ale se svým sex-appealem a charismatem si podmanila mnoho lidí nejen z filmového světa. Také ze strany filmových kritiků jsou ohlasy na tuto herečku především pozitivní. Získala za své výkony řadu ocenění udělované ze strany Academy Awards nebo Golden Globes, které toto tvrzení jen podpořily.

Ani osudy znevýhodněných lidí a stav naší planety jí nejsou lhostejné. Angažuje se v mnoha charitativních projektech, podporuje například právo dívek a žen po celém světě, děti s vážným onemocněním nebo zvyšuje povědomí o celosvětové krizi nedostatku pitné vody a řadu dalších. Je aktivní na sociálních sítích, aby se její snaha o lepší svět dostala do širšího povědomí. Na Instagramu má například přes deset milionů sledujících fanoušků.  

Jako známá osobnost spolupracuje se značkami světového ohlasu. Snad téměř všichni už viděli reklamu na parfém řady La Vie Est Belle (v překladu život je krásný), kterou Julia natočila pro kosmetickou společnost Lancome.

Na rozdíl od jiných celebrit není známá soukromými skandály. Její náručí prošlo mnoho mužů, především z řad hereckých kolegů, než potkala toho pravého. Od roku 2002 je provdaná za Dannyho Modera, s nímž vychovává 3 děti, 16letého syna a 17letá dvojčata Phinneas a Hazel. Dnes už pětapadesátiletá herecká ikona je stále činná ve světě filmového průmyslu, a bezesporu nám má ještě hodně nabídnout.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist