Tomáš Klus – šarmantní písničkář s kytarou se zrcadlí v mnoha dívčích duší

Tomáš Klus
Tomáš Klus – Foto: Instagram

Každý z nás asi zná alespoň jednu písničku Tomáše Kluse. Dávno se již ale nejedná pouze o písničkáře s kytarou. Během své dlouholeté kariéry napsal nejednu skladbu. Obsazen byl také do několika hereckých rolí. Oblíbený je Tomáš Klus zejména v pohádkách a českých komediích.

Tomáš Klus – sportovec milující muziku

Málokdo by asi tušil, že se z držitele zlaté medaile v moderním pětiboji na mistrovství Evropy stane populární hudebník, který je již více než deset let součástí české scény. Přesto je tomu tak. Tomáš Klus je jedním z písničkářů, jehož, často poněkud kontroverzní písničky, lze slyšet v českých rádiích. Zároveň se ale věnuje také herectví. Naposledy se objevil v komedii Přání k narozeninám.

Na začátku všeho byla soutěž CzechTalent Zlín

Jeho pěveckou kariéru odstartovala již v roce 2007 výhra pěvecké soutěže CzechTalent Zlín. I tato soutěž mu otevřela brány do hudebního světa českého showbyznysu. Na začátku tvořil dvojici s Jiřím Kučerovským, který jej doprovázel na kytaru. Svůj talent tehdy Tomáš Klus projevil při složení úvodní skladby pro film Anglické jahody. V roce 2008 vydal svoje první album Cesta do záhu(d)by.

Tomáš Klus se za svou kariéru stal miláčkem zejména žen. Chytlavé texty ale oslovovaly také muže. Srdce jej ale netáhlo pouze k hudbě. V roce 2012 úspěšně absolvoval studium herectví na pražské DAMU.

Neuvěřitelný úspěch na Českém slavíku 2012

Úspěšný byl Tomáš Klus nejenom u diváků, ale také kritiků. Hned v roce 2009 s deskou Hlavní uzávěr splínu vyhrál cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku. Na tento úspěch se mu podařilo navázat ještě v roce 2011. Nominaci v roce 2014 nakonec neproměnil. Zatím pouze jednou se mu podařilo vyhrát také kategorii Zpěvák v soutěži Český slavík. Karla Gotta dokázal porazit v roce 2012.

Manželství s Tamarou není bez mráčků

I přesto, že je nyní již několik let Tomáš Klus ve spokojeném manželství s manželkou Tamarou Klusovou, dříve Kubovou, především během začátků své kariéry byl spojován s nejednou hvězdou českého showbyznysu. Před manželkou Tamarou randil například s herečkou Lenkou Zahradnickou či zpěvačkou Ewou Farnou.

Veřejně se pak Tomáš Klus přiznal k nevěře. Jak se ale zdá, manželský vztah s Tamarou nakonec tuto aféru ustál. A protože chtějí ukazovat i skutečné, ale nepříliš pozitivní věci patřící k životu, nebáli se jít s kůží na trh a předvést, že i nevěra a odpuštění jsou součástí našich životů. Nutno říct, že negativní zpětnou vazbu dostali oba dva z páru. Tomáš Klus za nevěru, jeho žena Tamara za to, že mu dokázala odpustit a dát mu druhou šanci. S manželkou má tři děti. Nejstarší dceru Josefínu, prostřední Jenovéfu a nejmladšího syna Aflréda.

Na sociálních sítích se o něm dozvíte opravdu hodně

Tomáš Klus se nebojí vyjadřovat ani k aktuální, především politické situaci. Velmi aktivní je také na sociálních sítích. Například na Instagramu sdílí svůj rodinný i pracovní život s více než 200 tisíci fanoušky. Nebojí se ukázat nejenom to, na čem zrovna pracuje. Velmi často Tomáš Klus postuje fotografie a příběhy spojené se ženou a dětmi.

Mini albumi i první popová deska

Tomáš Klus neustále koncertuje. Nyní nejen s doprovodem Cílové skupiny, ale také spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů. Po několika letech také vydal nové album. Album s názvem Cítím obsahuje šestnáct skladeb. Na jejich zpracování se podílel Jiří Burian známý jako Kapitán Demo. Oficiálně se jedná o první popovou desku, kterou vůbec kdy Tomáš Klus vydal.

Vzhledem k tomu, že za posledních pár let vyšla díky covidu pouze speciální minialba, lockdownové Pět pohromadě a politické minialbum Čau Česku, fanoušci se již nemohli vydání dočkat. Spolu s Janáčkovou filharmonií Ostrava a Cílovou skupinou objeli během roku 2022 turné s názvem Klusymfonie.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist