Těšíte se na jaro? Připravte se na něj s námi

Foto: Depositphotos

Za okny vykukuje sluníčko a my se můžeme začít těšit na teplé jarní dny, které po dlouhé zimě všichni očekáváme. Začátek jara znamená pro mnohé začátek příprav na zahradničení a vysévání semínek oblíbené zeleniny. Koncem února až začátkem března vyséváme papriky, rajčata, lilky, rané saláty, celer, květák, brokolici. Samozřejmě si můžeme později koupit hotové vypěstované sazenice, ale pozorovat na parapetu, jak nám rostou rajčátka, stojí za tu trochu práce a péče. Zapojit můžeme i děti, o to radši nám budou později pomáhat se zaléváním jimi vypěstovaných rostlin.

V první hezké dny připravíme svoje balkóny na sezonu. Úklid je samozřejmostí, a pokud nemáme z loňska vysazené cibuloviny, je čas nějaké pořídit. Květinářství mají velkou nabídku různých barevných variací macešek, krásně kvetou také hyacinty nebo narcisky. Záplava barev za našimi okny nám udělá určitě lepší náladu každý den. Pohodlné sezení s polštářky nás přímo vybízí k tomu, abychom si na balkóně dali šálek kávy a prohřáli se na sluníčku.

Krásně rozkvetlé macešky
Krásně rozkvetlé macešky – Foto: Depositphotos

Příchod jara nás také pobízí k úklidu našich domácností. Vytřídit nepotřebné věci a také probrat naše šatníky nám dá možnost udělat třeba dobrý skutek a pomoct tak někomu jinému, komu by se tyto věci ještě hodili.

Tento úklid nám zase udělá místo v šatníku na pár svěžích kousků, třeba na sukně s květovaným vzorem, které jsou letos in, nebo na sportovní šaty s kapucí pro méně romantické duše.

Na řadu taky přichází péče o nás samotné. Zajít si ke kadeřníkovi, osvěžit barvu, změnit třeba účes, udělá každé z nás radost. Po zimě je také čas na pořádnou hydrataci naší unavené pleti. Dopřejme si návštěvu kosmetického salonu nebo alespoň výživnou pleťovou masku.

Takto připravené se můžeme těšit na teplé jarní dny.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist