Tarotové karty a věštba z jejich vykládání

Tarot věštba
Tarot věštba

Historie tarotových karet 

Původ tarotových karet údajně sahá až do 15. století a podle dostupných zdrojů by mohl mít svůj původ v Itálii, nebo Francii. Historici se ale ne vždy shodují, a tak někteří udávají kořeny tarotových karet dokonce v Egyptě. Původně sloužily jako hrací karty pouze pro zábavu. Mystický a duchovní význam jim byl dán pravděpodobně až v 18. století. 

Základní informace o tarotových kartách 

Tarotové karty najdeme na trhu s nejrůznějšími tématy a obrázky. Jedno ale mají všechny karty společné. A to je jejich rozdělí. Karty se dělí na malou a velkou arkánu a dohromady zde najdete 78 karet. Někteří lidé využívají pro výklad pouze jednu z arkán. Nejčastěji se ale setkáme s používáním velké i malé arkány. 

Karty z velké arkány jsou očíslovány a mají přiřazen název (mezi nejznámější karty patří zajisté milenci, blázen, ďábel, vůz, nebo například věž a smrt). Karty z malé arkány se dále dělí na pentakly (někde také nazývány jako disky nebo mince), poháry (kalichy), hole a meče (někdy také žezla). Všechny karty malé arkány nápadně připomínají klasické hrací karty. U každé „barvy“ se nachází karty od dvojky po desítku a dále páže, rytíř, královna, král a eso. 

Pentakl

Tato „barva“ nejčastěji mluví o našem materiálním světě a financích. Nedává nám pouze informace o tom, jak se nám bude finančně dařit, ale obecně také o práci, hmotných věcech a splnění hmotných přání. 

Pohár 

Poháry nejčastěji reprezentují naše vztahy, emoce a pocity. Vyjadřují naše pocity k určité události, které mohou být pozitivní, ale také negativní. 

Hole 

Hole vypovídají především o naší kariéře, schopnostech, činech, kreativitě a také osobním růstu. Často se objevují v situacích, kdy je potřeba něco aktivně řešit, nebo se naopak naučit „nechat věci plynout“

Meče 

Meče představují náš duševní a intelektuální stav. Často naznačují hrozící konflikty a potřebu chránit svoje mentální zdraví. 

Výhody a nevýhody tarotu 

Tarotové karty poskytují jedny z nejpřesnějších výkladů z karet. Pro nováčky ale mohou být poněkud složité na interpretaci jednotlivých karet. Nejen že jich balíček obsahuje opravdu velké množství, ale každá karta nám může poskytnout hned několik možných interpretací a výkladů.

Mnohé z nás také zaskočí jejich upřímnost. Malá i velká arkána se může chlubit také velmi negativními kartami, které nás varují před hrozícím nebezpečím, nebo konflikty. 

Je také důležité nezapomínat, že se stále jedná spíše o zábavu než o pevně danou životní radu. Často nám ale mohou karty pomoci najít cestu k vlastnímu nitru a lépe si uvědomit, po čem vlastně doopravdy toužíme a co je pro nás opravdu důležité. 

Chci vykládat z tarotu. Co mám dělat?

Nejdůležitějším krokem je samozřejmě odhodlání začít a koupě těch nejlepších karet pro Vás. Podívejme se ale na jednotlivé kroky blíže.  

Jaké jsou tarotové karty a jak je vybrat? 

Tarotové karty nám jsou nabízeny v opravdu velkém množství zpracování. V nabídce jsou nejrůznější témata a obrázky. Na internetu a v obchodech se dají najít tarotové karty klasické od autorů Alan Oken a Arthur Edward Waite. Tyto karty jsou jedny z nejpoužívanější a nabízí poměrně srozumitelné obrázky, které usnadní interpretaci karet. V nabídce ale také najdete karty s motivy malého prince, koček, havranů a mnohých dalších motivů. 

Pro začátečníka je zajisté nejdůležitější vybrat karty, které budou jednoduché pro intepretaci. V nejrůznějších diskuzních fórech najdete mnoho rad a zkušeností. 

Kde koupit tarotové karty? 

Tarotové karty můžete koupit na internetu, nebo využít kamenné prodejny (nejčastěji knihkupectví). Výhodou internetu je zajisté mnohem širší nabídka. V kamenné prodejně ale může nechat karty oslovit Vás a vybrat si právě ty, ke kterým Vás Vaše intuice táhne nejvíce. Některé kartářky mají dokonce karet několik a pro výklad používají ty, které si je zrovna přitáhnou. 

První krůčky k výkladu 

Ze začátku Vám s výkladem zajisté nejvíc pomůže brožurka, která je součástí každého balení. Máte zde rady nejen jak začít, ale také postupy pro výklad a vysvětlení jednotlivých karet. Interpretace karet s brožurkou může být ze začátku poněkud zdlouhavá. Čtení jednotlivých karet Vám může připadat jako zdlouhavé, ale je to nejlepší způsob, jak se s jednotlivými kartami seznámit. Oblíbenou radou pro začátečníky, která pomůže poznat karty, je výklad takzvané denní karty.

Každý den ráno si vytáhnete jednu kartu, která Vám předpoví, co Vás daný den čeká. Večer si můžete přečíst její význam, pozorně sledovat obrázek na kartě a hledat souvislosti s tím, co se Vám v tento den událo. 

Mnoho rad a zkušeností najdete také na internetu. Hodně lidí se přiklání také k intuitivnímu výkladu karet. Ten probíhá především „čtením obrázku“, který nám velmi napoví. Intuitivní výklad karet je ale vhodný spíše pro zkušenější kartáře a kartářky. 

 

Jak vybrat kartářku? 

Některé kartářky preferují pro výklad spíše osobní setkání, jiné zase výklad po telefonu, nebo přes internet. Běžná cena se pohybuje kolem 500 korun za výklad. Nejdůležitějším ukazatelem pro výběr kartářky jsou nejen reference, ale také Váš osobní dojem a intuice. Vždy ale berte výklad s rezervou a nenechejte karty, aby až příliš ovlivňovaly Váš život. Berte je spíše jako ukázku nového pohledu na Vaši situaci a přijměte výklad jako inspiraci k dalšímu Vašemu rozhodování a osobnímu růstu. 

Zdroj: 

https://spimajim.nazory.eu/

https://etarot.cz/tarot-a-tarotove-karty-strucna-historie.htm

https://www.vykladkarty.cz/clanky/tarot-a-jeho-historie/

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist