Simona Krainová je svérázná padesátnice a průkopnice špičkového modelingu u nás

Simona Krainová
Simona Krainová – Foto: Instagram

Modelka Simona Krainová patří mezi stálice českého šoubyznysu. Svérázná blondýna přitom oslavila už 50. narozeniny. Jaká byla její cesta životem?

Simona Krainová – z Havířova do velkého světa

Simona Krainová se narodila 19. února 1973 v Havířově. Rodné město u polských hranic však ambiciózní Simoně začalo být záhy malé.

V 16 letech vyhrála soutěž Miss Opava a už tehdy jí prorokovali, že má před sebou zajímavou kariéru. Simona Krainová si tak vzala do hlavy, že opustí Českou republiku a odejde do zahraničí. Chtěla být modelkou, vystřihovala si překrásné šaty a ve škole trávila čas místo poslouchání výkladu s hlavou v oblacích.

Rodiče ji nakonec v jejím snu podpořili. Matka ji přihlásila na casting do agentury Milady Karasové. Tím se Simoně otevřela cesta do Paříže a svět poznával českou krásu. Společně se Simonou Krainovou se na modelingové výsluní probojovaly i Pavlína Němcová, Eva Herzigová anebo Tereza Maxová.

Simona Krainová, 2009, klub SaSaZu
Simona Krainová, 2009, klub SaSaZu – Foto: Depositphotos

Simona Krainová – jak krása z Čech dobyla Paříž

Mladičká blondýnka Simona Krainová tak dala definitivně vale lavicím elektrotechnické průmyslovky a jala se dobývat velký svět. Začátky snadné nebyly, teprve šestnáctileté děvče z Československa neumělo jazyky, stejně tak mladá Simona Krainová nikdy neviděla metro. Jak vzpomínala později, první peníze jí musela půjčit castingová agentura. Přesto anebo možná právě proto šlo o pomyslnou školu života, ve které ctižádostivá modelka uspěla.

Že má pro modeling vlohy dokázala, když na castinzích záhy odkoukala chování úspěšnějších kolegyň. Záhy pochopila, že se musí naučit prodat a začít se trochu předvádět, aby si jí klienti vůbec všimli. Vyšlo to, do klína jí začala padat jedna zakázka za druhou.

Dnes má Simona Krainová na svém kontě celou řadu kariérních úspěchů. Simona Krainová fotila velké kampaně s nejznámějšími fotografy, přičemž osobně vzpomínala například Patricka Demarcheliera. Vidět jste jí mohli i na několika prestižních titulních stranách.

Simona Krainová není žádná stydlivka

Že rozhodně netrpí studem dokázala Simona Krainová například tím, že se neváhala ukázat nahá na titulce Elle. V letech 2001 a 2009 pózovala rovněž pro tuzemskou mutaci Playboye. Tehdy se Simona nechala slyšet, že se nejednalo o peníze, ale nabídku přijala kvůli tomu, že se jí líbil výsledek, který považuje za vkusný, neboť se ve spolupráci s fotografem podařilo erotiku pojmout velmi decentně.

Česká modelka spolupracovala i s těmi nejslavnějšími jmény světového modelingu, jako byl návrhář Yves Saint Laurent, který šil šaty přímo pro její tělo.

Kromě modelingu Simona Krainová „fušovala“ během své kariéry i do herectví. Objevila se například ve filmech Jaroslava Soukupa Kamarád do deště a Byl jednou jeden polda. Roli se jí podařilo získat také v seriálu Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě 2.

Že neztrácí dech ani v konkurenci mladičkých modelek, které by už mohly být jejími dcerami, dokázala v roce 2019, kdy nafotila kalendář s výmluvným názvem Fuck the Age! V něm se opět nebála odhalit svoje tělo.

Slavná blondýna Simona Krainová slaví 50 a stále provokuje

A s provokací Simona Krainová rozhodně nekončí ani po 50. narozeninách, které oslavila v únoru. Netají se tím, že vlastní vzhled, který je pro ni nástrojem obživy, je pro ni velmi důležitý.

Považuje se za mimořádně disciplinovanou a na sociálních sítích otevřeně prezentuje svou lásku k běhání. Pro pořádně ostré slovo nejde prostořeká Simona Krainová rozhodně daleko. Nechala se například slyšet, že ženy, které tvrdí, že nemají na péči o sebe čas, považuje za líné.

A jasný vzkaz má i pro hatery, kteří jí vyčítají mnohé: Že svoje dokonalé snímky na sociálních sítích upravuje, že už díky všemožným zkrášlovacím zákrokům vypadá nepřirozeně nebo i to, že nakonec nedokončila střední školu. S tím si ovšem Simona Krainová hlavu nedělá. Nesouhlasné komentáře na svých profilech na sociálních sítích maže a kritiky blokuje.

Simona Krainová se skutečně nenechává ničím rozhodit. Pořádně to přitom nedávno modelka „schytala“ i za svoje propagování ájurvédské kúru a detoxu. Kontroverzní výživová doporučení zkritizovali kromě některých sledujících i nutriční odborníci. Ani to však známou blondýnu neodradilo od toho, aby otevřeně říkala, co si myslí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist