Původní povolání českých celebrit. Kdo mohl být právníkem, elektromechanikem nebo kominíkem?

Karel Gott na festivalu Rock fot People 2013 - Foto: Depositphotos
Karel Gott na festivalu Rock fot People 2013 – Foto: Depositphotos

Hudební konzervatoř, Damu nebo Famu – s tímto vzděláním si většina lidí vybaví slavné celebrity se zlatem v hrdle nebo ty nejlepší české herce. Ano, většina českých celebrit prošla uměleckým vzděláním, ale najdou se i výjimky, které vás možná překvapí.

Pojďme se podívat na slavné osobnosti, které se obloukem zatoulali od svého původního povolání.

Karel Gott

Mistr Karel Gott, národní umělec a mnohonásobný držitel Zlatého českého slavíka se dostal ke zpěvu jak se říká ,,jako slepý k houslím“. Jeho velkou vášní bylo malířství. Sen stát se malířem byl natolik silný, že se pokusil dostat na UMPRUM, bohužel však bez úspěchu.

Původně se vyučil elektromontérem a pracoval chvíli pro ČKD. Ne však dlouho. Postupem času začal zdokonalovat techniku svého hlasu na pražské konzervatoři a jak to dopadlo už všichni víme.

Lucie Bílá

Ani naše Zlatá slavice nezískala svůj dar v hrdle pilnou přípravou na konzervatoři. Zkrátka se s ním již narodila. Jako dítě sice navštěvovala lidovou školu umění, ale vyučila se dámskou krejčovou.

Ewa Farna

Zpívající právnička? Ano, stát se právničkou byl její velký sen. Dokonce byla přijata ke studiu na Univerzitě ve Varšavě, ale díky velmi slibně nastartované pěvecké kariéře po roce studium přerušila.

Aleš Brichta

Opravdu pilným studentem se stal rocker Aleš Brichta. Jeho studijní život byl opravdu pestrý. Rok strávil na jazykové škole. Dva roky studoval slaboproud na průmyslovce a maturitní zkoušku získal na hotelové škole. Inženýrský titul poté získal na Vysoké škole ekonomické.

Ivo Jahelka

Nejspíš nejznámější zpívající právník. Ivo Jahelka se mimo řešení občansko-právních sporů také věnoval zhudebňováním soudních případů, a jak mu to šlo…

Zdeněk Svěrák

Národní umělec je původně vystudovaným pedagogem v oboru český jazyk a literatura. Své vědomosti jistě uplatnil i v Divadle Járy Cimrmana, ve hře Vyšetřování ztráty třídní knihy.

Pokáč

Živoucím důkazem, že s talentem se může člověk narodit, je zajisté také písničkář Pokáč. Jeho vzdělání je na hony vzdálené s veškerou uměleckou oblastí. Je úspěšným absolventem Otevřené informatika na FEL ČVUT.

Helena Růžičková

Úspěšná a milovaná herečka byla známá především svojí rolí Škopkové v trilogii Slunce seno. Sen stát se herečkou měla již od útlého věku, avšak dvakrát nebyla přijata na Damu. Stala se proto zubní laborantkou a pár let se i takto živila. Nicméně osud to chtěl jinak a Heleně se naskytla možnost stát v záři reflektorů.

Ester Ledecká

Česká snowboardistka a alpská lyžařka měla původně zcela jiné plány pro život. Jejím snem bylo studium kvantové fyziky, ale i v tomto případě ji osud přihrál úplně jinou cestu. I přes svou časovou vytíženost začala Ester studovat marketingovou komunikaci na Vysoké škole finanční a správní.

Dominik Hašek

Živoucí legenda hokejové branky mohl dnes vyučovat.  Původně má totiž vystudovanou pedagogiku a dějepis.

Patricie Pagáčová

I úspěšná herečka Patricie Pagáčová se svým původním povoláním zcela odklonila od herectví. Svůj magisterský titul získala na Metropolitní univerzitě v oboru humanitní studium.

Aňa Geislerová

Že i chybějící vzdělání není žádnou překážkou při plnění svých snů dokázala Aňa Geislerová. Tvrdou prací a odhodláním se stala jednou z nejobsazovanějších českých hereček. Po Základní škole sice studovala Pražskou konzervatoř, obor herectví, tu však ale nedokončila. Ale ani to jí nestalo v cestě stát se herečkou.

Bohuš Matuš

Původní povolání zpěváka by jen málokdo uhádl. Bohuš absolvoval zkoušky na učilišti coby kominík. Jeho snem však nebylo být umouněný od sazí, proto se po dvou letech rozhodl začít studovat hudební konzervatoř, kterou úspěšně dokončil.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist