Proč začít s jógou? Sport, který má své zastánce, ale také odpůrce

jóga
Jóga – Foto: Depositephotos

Sport, který má své zastánce, ale také odpůrce. Jsou ti, kteří zjistili, jak je jóga přínosná, naučili se pohyby a zamilovali si ji. Najdou se ale i tací, kteří zkrátka nemohou józe přijít na chuť. Po přečtení článku možná skupina odpůrců jógy změní názor a zařadí jógu do svých dnů také.

Pojďme se společně podívat, jaké přínosy nám jóga přinese. 

Flexibilita

Získání lepší flexibility a pružnosti je jeden z hlavních přínosů jógy.

Nemusíte se bát, že byste nezvládli pozice, které vám instruktor (ať už na lekci či na videu) ukazuje. Existuje řada pozic a cviků pro začátečníky, který zvládne každý nehledě na věk, váhu či právě na dosavadní flexibilitu. S postupem času a pravidelným trénováním se můžete dopracovat i ke složitějším pozicím. 

Zvýšíte rozsah pohybu v kloubech, stanete se flexibilnějšími, pružnějšími a naučíte se správně dýchat.

Síla

Kromě získání pružnosti, získáte také sílu. 

Je samozřejmostí, že cvičením jógy se z vás nestane profesionální vzpěrač, který uzvedne třikrát toho, co váží. Přesto vám jóga může pomoci s budováním síly. V jednotlivých pozicích setrváváte nějakou dobu, svaly jsou pod napětím a tím budujete také sílu. Zejména v oblasti ramen a břicha.

Držení těla

Dalším přínosem pro vaše tělo a zdraví při cvičení jógy je zlepšení držení těla. 

Psychický odpočinek

Pokud se nechcete zlepšovat po stránce fyzické, jóga vám také uleví psychicky. 

Cvičením jógy se zklidníte, odstraníte stres a zlepšíte si tak den. Hlavním důvodem, proč se po cvičení budete cítit lépe, je zaměření na dýchání a provádění jednotlivých cviků. Při józe je důležité správně dýchat a kontrolovaně provádět jednotlivé pohyby a pozice. Díky tomuto soustředění upustíte páru, zapomenete na problémy a po cvičení budete cítit úlevu. 

Energie

Jóga vám také dodá energii, což je také častý důvod, proč lidé zařazují jógu po ránu.

Po běžném cvičení, jako je silový trénink, běh, cyklistika či jiný trénink, cítíte vysílení, protože se jedná o náročnou fyzickou aktivitu. 

Kdežto u jógy se jedná o pomalé, uvědomělé pohyby, díky kterým získáte příval energie a budete se moci s úsměvem, lepším držením těla a s úlevou od stresu, pustit do nového dne!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist