Připravte se na léto a zbavte se ztvrdlé kůže na nohou. Rady a tipy jak na to

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Přichází letní měsíce a s nimi dlouhé procházky, koupání a opalování. Abychom si tyto radosti užili, je důležité pečovat o naše nohy již před začátkem léta. Zanedbané nohy s hrubou a ztvrdlou kůží mohou působit nepěkně a dokonce způsobovat nepohodlí. Pravidelné exfoliace, peelingy a hydratační kúry jsou nezbytné pro zdánlivě hladkou a hebkou pokožku chodidel. Eliminujme potíže s poškozenou nebo rozpraskanou kůží již v předstihu a užijme si letní sezonu bez omezení. Pěstujme zvyk pravidelné péče o nohy a zajistěme si pohodlí na pláži i při dalších letních aktivitách.

Příčiny a symptomy ztvrdlé kůže na nohou

Problémy s obuvi a nošení nepohodlných bot patří mezi nejčastější příčiny zhrublé a ztvrdlé kůže na chodidlech a prstech. Nesprávně padnoucí boty způsobují tlak a lokální deformace kůže, které vedou k jejímu zhrubnutí. Nedostatečná hydratace kůže na nohou je dalším faktorem, který podporuje ztluštění pokožky. Suchá a dehydratovaná kůže je náchylnější k tvorbě záhybů a její buňky se neobnovují rychle a pravidelně. Nadměrné tření a tlak na kůži nohou, způsobený například nadměrnou hmotností nebo intenzivními sportovními aktivitami, vede rovněž k zesílení a zhrublé kůži na chodidlech a prstech. Pokud trpíte ztvrdlými a zhrublými místy na nohou, pěstujte návyky na pravidelnou hydrataci a exfoliaci. Nosíte-li boty, které neodpovídají proporcím Vašich nohou, investujte do kvalitnější a vhodnější obuvi. V případě potřeby neváhejte navštívit podiatra, který Vám doporučí individuální péči o nohy.

Účinné domácí recepty na odstranění ztvrdlé kůže

Foto: Depostiphotos
Foto: Depostiphotos

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak odstranit ztluštělou pokožku na nohou, je koupel v mořské soli s olivovým nebo jojoba olejem. Mořská sůl ostře exfoliuje povrchové vrstvy kůže a olivový olej ji hluboce hydratuje. Díky příznivým účinkům soli a oleje se kůže změkčí a stane se hebkou. Piling nohou pomocí cukru a olivového oleje je skvělým receptem na odstranění ztvrdlé kůže. Hrubozrnný cukr s exfoliačními vlastnostmi odstraní povrchové vrstvy kůže, zatímco olivový olej ji zjemní a zhydratuje.

Náplast se salicylovou kyselinou rozpouští ztluštělou kůži, zrovna tak jako koupel s octem. Kyselina salicylová je lze použít i na konkrétní problematická místa v podobě náplasti, zatímco koupel v octu působí od celoplošně. Pravidelné provádění těchto domácích receptů, v kombinaci s denní hydratací a nošením pohodlné obuvi, pomůže Vaším nohám zbavit se ztvrdlé kůže. Pro případ závažnějších problémů konzultujte podiatra.

Péče o nohy po odstranění ztvrdlé kůže

Po domácím ošetření nohou nebo léčbě u podiatra je důležité pokračovat v pravidelné péči, aby se ztvrdlá kůže nevytvořila znovu. Klíčem je hydratace, správná obuv a preventivní opatření. Pravidelné hydratování kůže na nohou pomocí krémů, olejů a losionů je základem udržení hladké a hebké pokožky. Vlhká a hydratovaná kůže lépe regeneruje a obnovuje se, a tím chrání před znovuvzniknutím zhrubnutí. Výběr vhodné obuvi je jednoduše nejdůležitější prevencí. Nosíte-li nesprávné, obouvané nebo potrhané boty, které tlačí na konkrétní oblasti chodidel, bude se ztvrdlá kůže opět objevovat. Investujte do kvalitní a ergonomické obuvi.

Provádějte pravidelné preventivní prohlídky podiatra, který včas odhalí náznaky nově se tvořící ztvrdlé kůže. Lokální léčiva, kortikoidy nebo chirurgické zákroky mohou zabránit rozvoji vážnějších kožních problémů. Udržujte vaše nohy v perfektní kondici, pečujte o ně a kontrolujte pravidelně. Péčí o nohy předcházejte nepříjemnostem a užívejte si aktivní letní sezonu naplno – bez omezení způsobených potížemi s kůží.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist