Princ Harry a Meghan Markle – kontroverzní pár královské rodiny, který stále překvapuje

Princ Harry
Princ Harry – Foto: Depositphotos

Princ Harry

Kdo by neznal celým jménem Henry Charlese Alberta Davida, vévodu ze Sussexu, který se narodil 15. září 1984 slavnému britskému panovníkovi králi Karlovi III a jeho první ženě princezně Dianě.

Princ Harry vyrůstal v britské královské rodině a vždy vzhlížel ke svému staršímu bratrovi Williamovi, proto také navštěvoval ty samé školy (Wetherby School, Ludgrove School a Eton College) jako on. Dětství pro Prince Harryho nebylo jednoduché, po smrti své matky Diany (r. 1997) si přišel dlouhou dobu ztracený. Možná i z tohoto důvodu provázelo jeho dospívání mnoho eskapád. Údajně kouřil marihuanu, měl potyčky s fotografy, ve škole podváděl při testech a na maturitní večírek přišel v nacistické uniformě s hákovým křížem na levé paži.

Princ Harry si přál být nasazen jako voják v Iráku, ale jeho žádost byla opakovaně zamítána, protože byl snadným cílem pro nepřátele. Roku 2007 se ale na konec dostal do Afghánistánu, odkud byl ale po 77 dnech odvolán, protože o jeho účasti napsal tisk. Podruhé byl Princ Harry v Afghánistánu nasazen od září 2012 do ledna 2013 kde působil jako druhý pilot a palubní střelec.

Meghan Markle

Meghan Markle
Meghan Markle – Foto: Depositphotos

Rachel Meghan Markle se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles. Byla vychovávaná jako protestantka, ale chodila na střední dívčí katolickou školu. Studovala na Severozápadní univerzitě v Evanstonu a po prvním ročníku uvažovala nad politickou kariérou. V roce 2003 získala Meghan Markle titul bakalář v oboru divadlo a mezinárodní studia na Northwestern’s School of Communication.

Její otec Thomas pracoval jako kameraman a fotograf v sitcomu Ženatý se závazky, proto Meghan Markle často navštěvovala filmové natáčení. V roce 2002 se poprvé objevila na televizních obrazovkách v seriálu General Hospital. To odstartovalo její hereckou kariéru.

Kromě toho byla Meghan Markle zakladatelkou webu The Tig, který se zaměřoval na životní styl. S kanadskou oděvní společností Reitmans vyprodukovala cenově dostupné dámské oděvy. Stala se velvyslankyní World Vision Canada, v rámci jejíž kampaně pro čistou vodu cestovala do Rwandy.

Vztah prince Harryho a Meghan Markle

Princ Harry a Meghan Markle v Londýně 6. 3. 2022
Princ Harry a Meghan Markle v Londýně 6. 3. 2022 – Foto: Depositphotos

Vztah, kterému bohužel královská rodina od začátku příliš nefandila. Meghan se nehodila do rodiny, jednak z toho důvodu, že byla herečkou a také protože měla již jedno neúspěšné manželství za sebou. Členové rodiny jí to dávali nehezky najevo a média tento vztah rozhodně také nešetřila. Mnozí Meghan Markle obviňovali z toho, že se chce na Harrym pouze zviditelnit.

S Harrym se seznámili v červnu 2016, o rok později v listopadu pak následovalo oznámení o zásnubách a samotná svatba se konala 19. května 2018 na královském zámku Windsor. Po svatbě žili v Londýně a 6. května 2019 se jim narodil prvorozený syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

V roce 2020 se pár rozhodl opustit královskou rodinu. Nadále tak nemohli užívat titul Jeho a Její královská Výsost a přestali plnit pracovní povinnosti z tohoto titulu plynoucí. Oba chtěli své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě ve Velké Británii a Spojených státech, kam se naplno přestěhovali na jaře o rok později. 4. června 2021 se jim narodila dcera Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, která automaticky získala americké občanství. Na začátku téhož roku mladí manželé šokovali svou účastí v rozhovoru s Oprah Winfreyovou. V pořadu zaznělo mnoho kontroverzních témat jako například psychika Meghan Markle a její sebevražedné myšlenky. Ta zároveň i poměrně ostře kritizovala institut monarchie a rozpovídala se o rasistických narážkách na nenarozeného syna Archieho.

V lednu letošního roku vyšla na trh kniha prince Harryho s názvem ,,Spare“ neboli česky Náhradník. Zde popisuje velice upřímně a otevřeně svůj osud, od samotného dětství, smrt matky, působení v armádě, až po seznámení s osudovou láskou Meghan a útěk z rodné země.

Spare (Náhradník), autobiografická kniha prince Harryho
Spare (Náhradník), autobiografická kniha prince Harryho – Foto: Depositphotos

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 3]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist