Patricie Pagáčová, známá ze seriálu Ulice a soutěže Superstar, je po porodu dcery zase na roztrhání

Foto: Instagram

Patricie Pagáčová, rozená Solaříková, je česká filmová a divadelní herečka. Narodila se 19. prosince 1988 v Praze. Úspěšně vystudovala Střední technickou školu, obor management obchodu a služeb. V letech 2009-2010 absolvovala pomaturitní studium na jazykové škole Empire v Praze. V roce 2010 nastoupila Patricie Pagáčová na Metropolitní univerzitu, obor humanitní studia, kterou úspěšně dokončila v roce 2015 a získala magisterský titul.

Herecké začátky a nekonečný seriál

Díky rodičům, kteří pracovali v televizi, byla Patricie v zákulisí televize jako doma. Přesto však sama nikdy netoužila stát se herečkou. Jejím snem bylo stát se veterinářkou.

První zkušenost před kamerou přišla již v devíti letech, kdy se objevila v dětském pořadu Návštěvy paní Hudby. Následovala vedlejší role Aničky Studničkové, v oblíbeném seriálu Ranč U Zelené sedmy (od roku 1996). O pár let později přišla hlavní role v krátké a nepříliš známé pohádce Zakletá třináctka (2004).

Největší přelom v herecké kariéře přišel neodmyslitelně s rolí Terezy Jordánové, v nekonečném seriálu Ulice, vysílaném na TV Nova. Od roku 2005 se rolí Terezy pozitivně zapsala do povědomí diváků všech věkových kategorií. Patricie Pagáčová strávila čtrnáct let natáčením seriálu Ulice. V lednu roku 2019 oznámila konec, podle vlastních slov odešla po vzájemné dohodě a na vlastní žádost.

Nejvýznamnější filmové a divadelní role

Patricie Pagáčová patří v současné době mezi hojně obsazované filmové i divadelní herečky. Jak Patricie sama říká: ,,nezastavím se, je stále na čem pracovat“. I přesto, že si v současné době užívá mateřských povinností se svou dcerou, pracovat nepřestala.

Prozatím nejvýznamnější role, ve kterých se Patricie Pagáčová objevila:

  • Svědomí Denisy Klánové (2009)
  • Monstrum (2017)
  • Modrý kód – seriál (od 2020)
  • Sestřičky Modrý kód – seriál (2021)
  • Prvok, šampión, Tečka a Karel (2021)
  • Gump-pes, který naučil lidi žít (2021)
  • Ordinace v růžové zahradě – seriál (od 2022)
  • Devadesátky – seriál (2022)
  • Pánský klub (2022)
  • Princ Mamánek (2022)

V minulosti působila v divadle Adverte a Branickém divadle. V současné době působí v divadelních inscenacích: Zatmění, Naprostí cizinci, Dokonalá svatba, Fantastická žena nebo Doktor v nesnázích.

Vidět mohli diváci Patricii také v roli moderátorky v pořadu Jak to vidí MasterChef (2019), nebo jako porotkyni v pěvecké soutěži SuperStar v letech 2020, 2021, 2022.

Aktuálně se mohou diváci těšit na Patricii v nové zvířecí show na TV Prima s názvem Šampioni, kde pravidelně soutěží po boku Marka Němce. Celkový vítěz z této show výhru věnuje zvířecí charitativní organizaci.

Patricie Pagáčová je velká milovnice zvířat

Patricie Pagáčová je také známá díky své lásce ke zvířatům. Není tedy velkým překvapením, že se angažuje v charitativních akcích na podporu psích útulků. Sama je autorkou několika charitativních kalendářů s názvem Psí život, na které každý rok přizve kolegy z branže, kteří se nechají zvěčnit se svými čtyřnohými miláčky. Patricie Pagáčová se sama podílí na prodeji v podobě autogramiád po celé republice. Výtěžek z těchto kalendářů poté putuje do nadace PSÍ ŽIVOT.

Jako velká milovnice pejsků sama adoptovala dva pejsky z útulku – Jackie a Čolka.

Pagáčovic jóga

Ve volném čase ráda podniká výlety do přírody se svým manželem Tiborem Pagáčem (dramaturg FTV Prima), kterého si vzala v roce 2019, a se svojí dcerou Bibianou (narozena 23.5.2021). Miluje také jízdu na koni a velkou část svého volného času věnuje józe.

Od roku 2020 má Patricie Pagáčová se svoji švagrovou Barborou, lektorkou jógy, vlastní pořad Pagáč jóga, vysílaný na televizi Seznam. Pohodové, usměvavé lekce jógy, které mají velkou sledovanost a těší se velké oblibě. Lekce navazují i na pravidelné jógové víkendy.

Pagáč jóga, takto se jmenuje kniha, kterou spolu ,,pagáčovic holky“ napsaly a vydaly v roce 2021. Jogínské desatero pro život, které pojednává o harmonizaci a celkovém hledání vlastní cesty životem. Snaha ukázat čtenářům cestu za pozitivnějším přístupem k sobě samému, a ke svému okolí právě pomocí jógy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist