Nový český seriál Eliška a Damián bude vysílat TV Prima. Emma Smetana a Robert Urban se ne/budou mít rádi

Seriál Eliška a Damián - Foto: Depositphotos
Seriál Eliška a Damián – Foto: Instagram televize Prima

Eliška a Damián je nový romanticko-historický seriál s fantasy prvky, jehož ústřední dvojici ztvárnili Emma Smetana (35) a Robert Urban (36). Zápletka seriálu vám určitě připomene populární americký film Kate a Leopold s Meg Ryanovou a Hughem Jackmanem. Televize Prima letos slaví 30 let svého vysílání a jedním z dárků pro své diváky je právě tento seriál. 

Nový seriál jako dar

Dne 20. června to bylo přesně 30 let, kdy malá regionální televize Prima (tehdy pod názvem FTV Premiéra) zahájila své vysílání oscarovým filmem Amadeus. Od svého počátku urazila dlouhou cestu. Její portfolio se rozrostlo na deset kanálů, webové stránky, rádia i tištěná média. Není proto divu, že Prima slaví své kulatiny ve velkém stylu. 

Součástí jubilea bude také řada nových snímků. Některé budou odvysílány už v průběhu letních týdnů, na většinu si však musíme počkat až do podzimní sezóny. Jednou z podzimních novinek je právě seriál Eliška a Damián, který nadchne nádhernými exteriéry, kostýmy a skvělým hereckým obsazení. Konkrétní datum premiéry bude ještě upřesněno.

Seriál Eliška a Damián - Foto: Instagram televize Prima
Seriál Eliška a Damián – Foto: Instagram televize Prima

Generální ředitel skupiny Prima, Marek Singer, se k novém seriálu vyjádřil následovně: “Divákům k našemu jubileu přinášíme originální dárek v podobě nového romantického seriálu s dobrým koncem. Eliška a Damián nabídne humor, trochu tajemnou zápletku, ale hlavně milostný příběh, kde láska překonává bariéru staletí. Diváci budou moci u obrazovek prožívat to, o čem všichni sníme.”

Romantika a cestování časem

Hlavní ženská postava Eliška, kterou ztvárnila Emma Smetana, žije v současnosti. Naopak Damián, kterého hraje Robert Urban, je šlechtic pocházející z 18. století. Damián vypije náhodně vzniklý elixír, díky kterému začíná cestovat v čase. A tak se stane, že se z roku 1758 ocitá v současném světě, kde potká Elišku. 

Seriál Eliška a Damián - Foto: Depositphotos
Seriál Eliška a Damián – Foto: Instagram televize Prima

Jejich cesty se střetávají stále častěji a brzy mezi nimi přeskočí jiskra. Obě postavy ale čekají komplikace. Damián musí čelit dohodnutému sňatku s pruskou pricenceznou Frederikou, kterou hraje Anežka Rusevová. Zatímco Eliška se musí starat o zděděnou marmeládovnu.

Kromě Emmy Smetany a Roberta Urbana se v seriálu objeví Anežka Rusevová, Jan Komínek, Petr Buchta, Michaela Kuklová, Milan Šteindler, Dana Syslová, zpěvačka Marta Jandová a mnoho dalších známých osobností. Ústřední píseň k seriálu nazpívala Emma Smetana spolu s Richardem Müllerem.

O představitelce Elišky

Emma Smetana (* 11. 2. 1988, Praha) je česká herečka, muzikantka, novinářka a moderátorka zpráv. Dětství strávila v Praze, Paříži a Štrasburku. Má vlastní kapelu s názvem Emma Smetana, ve které hraje na klavír a zpívá. Diváci ji nejvíce znají z televizních obrazovek z let 2012 až 2016, kdy moderovala zprávy na TV Nova. 

Od roku 2017 působí jako moderátorka v internetové televizi DVTV na portálu Aktuálně.cz. Na svém kontě má také několik filmových a seriálových rolí. Za zmínku stojí především filmy Colette (2013) a Hořící keř (2013). Žije s hercem a muzikantem Jordanem Hajem, se kterým má dvě dcery Lennon Marlene a Ariel Avu. 

Příležitost, kterou jí přinesla role Elišky, okomentovala Smetana následovně: „Nad přijetím role Elišky jsem moc dlouho neváhala, protože dostat hlavní roli v takovém velkém projektu je obrovská výzva. Mě navíc v životě baví zkoušet nové věci a chovám se občas dobrodružně a riskantně. Role jako tato se zkrátka neodmítá – já jsem moc ráda, že budu moci hrát takovou moderní princeznu, a to dlužím svým dcerám.“ 

O představiteli Damiána

Seriál Eliška a Damián - Foto: Depositphotos
Seriál Eliška a Damián – Foto: Instagram televize Prima

Robert Urban (* 30. 7. 1986, Ostrava) je divadelní, filmový a seriálový herec a zpěvák, který se od mládí aktivně věnuje tanci a zpěvu. Na obrazovce jste jej mohli poprvé zaznamenat už v roce 2001 v pohádce Královský slib. 

Proslavil se především rolí Františka „Freddyho“ Valenty v dobovém seriálu První republika (2014), Dana Zacha v Ordinaci v růžové zahradě 2 a soudce Petra Kříže v Zoo (2022). V roce 2019 účinkoval v zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

Ke své nové roli se Urban vyjádřil slovy: „Hraji šlechtice, a to skýtá spoustu hezkých příležitostí nechat diváky nahlédnout do šlechtických budoárů, zámků a dalších krásných prostředí. V tomto ohledu je to rozhodně zajímavé, ale hlavně je to příběh o velké lásce.“

 

Zdroje:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 3]

Pokračovat

Post navigation

  • Dobrý den
    Jeden známý americký podnikatel jednou řekl, že kdyby měl poslední tři dolary tak by je investoval do reklamy, ale nehodlám Vás zdržovat svým názorem na reklamu, ale řekl bych však, že čeho jsme nyní svědkem v rámci uvedení seriálu „Eliška a Damián“ jako upoutávky bude mít mezi TV diváky opačný(záporný) efekt a tento nový seriál divákům znechutíte dříve než bude uveden…ono totiž ,jak říkali již naši předkové „VĚHO MOC ŠKODÍ“…připadá mi, že chcete vymluvit divákům otvory do hlavy, nebo máte obavy, že seriál nebude diváky přijat podle Vašich představ?…každopádně čeho je moc toho je příliš a já bych to přirovnal k reklamnímu běsnění…děkuji za pochopení…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist