Nestárnoucí legenda Whitney Houston v životopisném filmu I Wanna Dance With Somebody z roku 2022

I wanna dance with somebody – Fotografie: Sony Pictures

Už delší dobu můžeme v kinech shlédnout nové životopisné dílo, tentokrát o skvělé zpěvačce a herečce Whitney Houston. Dílko je pojaté jako hraný film, Whitney ztvárnila Naomi Ackie, hudebního producenta Clivea Davise, jež ji objevil, si zahrál Stanley Tucci. Davis se nejen zhostil produkce filmu, ale také Tucciho osobně vybral. Z traileru je zřejmé, že nás film provede zpěvaččiným životem, od jejího objevení, po neskutečný úspěch, který si vysloužila díky svým nezapomenutelným hitům.

Jak to celé začalo?

Whitney se narodila 9. 8. 1963 v Newarku, New Jersey. Vždy se zdálo, jako by byla pro kariéru zpěvačky stvořená. Její matka byla legendou v americkém gospelu, soulu a pop music. Cissy Houston pracovala jako sbormistryně v kostele New Hope a právě tam malá Whitney udělala své první pěvecké krůčky.

V 15 letech vystupovala často s matkou a zároveň se snažila získat vlastní angažmá. Přibližně v tuto dobu jí objevil fotograf, jehož okouzlila svojí přirozenou krásou. Brzy se tak stala velmi vyhledávanou modelkou a jednou z prvních Afroamerických žen, které se objevily na obalu populárního časopisu Seventeen. V pouhých 19 letech byla objevena v nočním klubu Clivem Davisem z Arista Records. Společně pak začali pracovat na tom, aby se ze zpěvačky gospelů stala nová popová hvězda.

Whitney Houston – Foto: Wikimedia.org

Album, jež změnilo její život

V roce 1985 Whitney vydala své první album jménem Whitney Houston a to naprosto stačilo, aby se z mladé ženy stala ikona. V následujícím roce songy z tohoto alba (Saving All My Love For You a How Will I Know) sklidily neskutečný úspěch a katapultovaly její prvotinu mezi bestsellery. Podobný úspěch zopakovala také s druhým albem Whitney z roku 1987, kde můžeme najít hit I Wanna Dance With Somebody, díky němuž album získalo cenu Grammy. Zpěvačka také podporovala znevýhodněné děti svojí nadací Whitney Houston Foundation for Children. 

V roce 1992 sice byla její kariéra na vrcholu, se soukromým životem to naproti tomu nebylo nijak slavné. Vdala se za zpěváka Bobbyho Browna, z počátku bylo manželství plné vzájemné lásky, ale bohužel, jak šel čas, začalo se vše komplikovat. Oba dva totiž bojovali s drogovou závislostí a Whitney také obvinila Browna z citového zneužívání a domácího násilí. V tomto roce si i přes těžké období v jejím soukromém životě zahrála ve slavném snímku The Bodyguard (Osobní strážce) s Kevinem Costnerem, se kterým se pojí nesmrtelná skladba I Will Always Love You. Whitney začala své role kombinovat také se soundtracky, jež podpořily celkovou atmosféru filmů a také prodeje.

Strmý pád

Na začátku 21. století situace pro Whitney nevypadala moc růžově. Neustálé potíže v manželství, zdravotní problémy, závislost na drogách – to vše se podepisovalo také na její kariéře. I když se snažila se vším poprat sama, nakonec jí pomohla její matka, přiměla ji dát si pauzu od veřejného života a konečně si vše promyslet a uspořádat. Whitney se rozvedla s Brownem v roce 2007 a získala do péče svoji dceru, Bobbi Kristinu. V roce 2009 se zdánlivě dala po dlouhých letech trápení opět do pořádku a vydala nové album I Look To You. V roce 2012 se Whitney zúčastnila párty v hotelu Beverly Hilton, kterou pořádal na počest cen Grammy právě Davis. Bohužel během této akce zemřela, stalo se tak v jejím pokoji dne 11. 2. ve věku 48 let. Příčinou bylo utopení ve vaně, došlo k tomu kvůli užití kokainu a faktorem v tomto neštěstí bylo i její nemocné srdce.

Neštěstí potkalo také její dceru, Bobbi Kristinu. Byla nalezena, jak leží obličejem ve vodě doma v koupelně, dne 31. 1. 2015. Později jí převezli do nemocnice Emory University Hospital, kde ležela v uměle vyvolaném kómatu. Zemřela 26. 7. 2015 v nemocnici Peachtree Christian Hospice v Duluth ve věku 22 let.

V kinech od: 22. 12. 2022

Délka: 2h 26min.

Scénář: Anthony McCarten

Režie: Kasi Lemmons

Trailer filmu I wanna dance with somebody

Zdroje článku:

https://www.vulture.com/2022/11/i-wanna-dance-with-somebody-whitney-houston-trailer-release-date-details.html

https://www.biography.com/musician/whitney-houston
https://www.imdb.com/title/tt12193804/

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist