Nemáte šatnu? Tak to byste si ji měli pořídit! Ušetří místo a zpřehlední výběr oblečení

šatní skříň
Šatní skříň – Foto: Depositphotos

Velká šatna, do které si můžete uložit veškeré oblečení a třeba i obuv, je snem nejedné ženy. V mnoha domácnostech je šatna nedílnou součástí, ovšem bohužel je stále hodně lidí, kteří si nemohou šatnu dovolit. Někdy stačí jen málo a můžete si šatnu vytvořit.

Vytváříme šatnu

Jestliže stavíte nový rodinný dům anebo jestli rekonstruujete starší dům, pak bude pro vás jednodušší vytvořit místo pro šatnu, určitě najdete malou místnost, která by se dala využít jako šatna. Mnohem těžší to je, v případě, že už máte zabydlený rodinný domek anebo v případě, že žijete v bytě. Ovšem v těchto případech existuje řešení. Stačí, pokud máte v domě nebo bytě jednu velkou místnost, která by se dala rozdělit. Samozřejmě, že ideální je, aby to byla ložnice, protože mít šatnu hned vedle ložnice je nejpraktičtější. Výhodou je, že stěna mezi šatnou a jinou místnosti může být úplně tenká, takže ji můžete postavit z velmi tenkých cihel anebo jen ze sádrokartónu.

Na co při výstavbě myslet?

Jestliže se rozhodnete rozdělit nějakou místnost, abyste dostali prostor pro vytvoření šatny, pak je nutné myslet na nějaké aspekty. Například na elektřinu, protože v šatně se vám určitě bude hodit světlo. Pokud se vám nechce sekat elektřina, abyste měli světlo, pak stačí, když v té oddělené části aspoň necháte zásuvku, do které pak budete moci zapojit lampu. Samozřejmě to někdy vyžaduje mnoho improvizace.

Otevřená nebo uzavřená?

Další věc, která může pořízení šatny značně ovlivnit, je to, zda bude šatna propojená s místností a tedy otevřená anebo zda bude uzavřená dveřmi. Obě dvě možnosti mají jisté výhody i nevýhody. Oddělit šatnu dveřmi je výhodné zejména, pokud šatnu nebudete mít vedle ložnice. V uzavřené šatně se vám nebude tolik vířit prach, ale dveře vám mohou někdy překážet.

Potřebuji šatnu?

Mnoho lidí si do ložnice pořídí velké šatní skříně, do kterých umístí veškeré své oblečení a šatnu nepotřebují. Pravdou je, že šatna není nezbytnou součástí domácnosti, ale pokud si jí můžete dovolit, určitě s ní budete spokojení, neboť šatna přináší mnoho výhod. Jednou z nich je například to, že je mnohem přehlednější než šatní skříň a samozřejmě i větší, takže si jí můžete lépe zorganizovat. Mimo jiné zde prádlo lépe dýchá. Jestliže máte dostatečně velkou šatnu, můžete v ní mít nejen oblečení, ale také obuv a veškeré doplňky, díky čemuž budete mít vše na jednom místě. Neméně důležité je také to, že když si vytvoříte šatnu, zbavíte se velkých šatních skříní v ložnici a tím se ložnice stane vzdušnější a opticky mnohem větší.

Šatna nemusí být v každé domácnosti, ale vzhledem k její funkčnosti a praktičnosti je dobré si jí pořídit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist