Národní park Plitvická jezera v Chorvatsku oslní křišťálovými jezery

Plitvická jezera
Plitvická jezera – Foto: Depositphotos

Pokud hledáte nádherné přírodní scenérie a zároveň chcete zažít něco zcela unikátního, neměli byste přehlédnout návštěvu Národního parku Plitvická jezera v Chorvatsku.

Tento nádherný park se rozkládá na ploše více než 296 čtverečních kilometrů a je znám především díky svým křišťálově čistým jezerům, které se nacházejí v nadmořské výšce od 503 do 636 metrů. Celkem zde najdete 16 jezer, která jsou propojena kaskádovitými vodopády a krásnými říčkami.

Jednou z největších atrakcí tohoto parku jsou právě vodopády, z nichž největší je Veliki slap, který je vysoký 78 metrů. Kromě toho se zde nachází také řada přírodních jeskyní a skalních útvarů, které rozhodně stojí za prozkoumání.

Vodopád Veliki slap, Chorvatsko
Vodopád Veliki slap, Chorvatsko – Foto: Depositphotos

Zajímavostí je, že Národní park Plitvická jezera je jedním z nejstarších národních parků v Evropě a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1979. Navštívit ho můžete během celého roku, ale nejlepší období je od května do října, kdy je zde příjemné počasí.

Vstupenky na návštěvu parku se prodávají online i na místě, přičemž cena se liší podle sezóny a věku návštěvníka. Doporučuje se vyrazit brzy ráno, aby se vyhnuli davům turistů, kteří sem přicházejí během dne.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v přírodě, Plitvická jezera v Chorvatsku jsou rozhodně tím správným cílem pro vás.

Plitvická jezera
Plitvická jezera – Foto: Depositphotos

Návštěva parku Plitvická jezera vám nabídne spoustu aktivit, které si můžete užít s rodinou, přáteli nebo i sami. Kromě procházek po nádherných stezkách a sledování vodopádů se zde můžete projet i na lodičkách, které vás zavedou až ke kaskádám vodopádů.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na rafting po řece Una, která se nachází v blízkosti parku. Rafting je zážitek plný adrenalinu, kdy se při sjíždění peřejí budete muset spoléhat na své schopnosti a sílu.

Další možností, jak si užít okolí parku, je výlet na kole. K dispozici jsou zde cyklostezky, které vedou po malebném krajině, kde můžete sledovat přírodu a krásné výhledy. Pokud nemáte své kolo s sebou, můžete si ho zapůjčit v místních půjčovnách.

Vodopád Travertine
Vodopád Travertine – Foto: Depositphotos

Kromě přírodních krás nabízí park také kulturní zážitky. V blízkosti parku se nachází tradiční vesničky a historická města, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicemi. Můžete si prohlédnout například tradiční kroje, výrobu sýra a dalších místních produktů.

Národní park Plitvická jezera je skvělým místem pro relaxaci a regeneraci. Můžete si zde odpočinout od každodenního shonu a naplno si užít klid a krásy přírody. Pokud tedy hledáte zážitky spojené s přírodou, kulturními zážitky a aktivitami, Národní park Plitvická jezera v Chorvatsku je pro vás tou správnou volbou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 3]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist