Mirai Navrátil se (nejen) inspirací u Emila Zátopka stal hvězdou českého showbyznysu

Mirai Navrátil je 30letý zpěvák, kytarista a frontman úspěšné skupiny Mirai, kterou proslavil zejména hit “Když nemůžeš, tak přidej”. Mirai se svou kapelou ročně odehraje okolo 150 koncertů. V současnosti žije v Praze s přítelkyní Michaelou.

1992 – 2014: Mládí a studium

Mirai Navrátil se narodil 11. srpna 1992 v japonském městě Ógaki českému otci a japonské matce. Do tří let věku bydlel s rodiči v Japonsku, poté se přestěhovali do Frýdku-Místku. Vystudoval gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Vzdělání zakončil v roce 2014 absolvováním Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

2011 – 2014: Hudební začátky 

Svou hudební kariéru začal v roce 2011 jako člen nově vzniklé pop-rockové skupiny Dolls In The Factory. Velkým úspěchem se stala píseň Believe z alba Statues, která zaujala Richarda Krajča. Ten ji vybral do filmu Křídla Vánoc, který režírovala Karin Babinská. Krajčo si navíc vzal skupinu jako předkapelu svého turné Inzerát v roce 2014.

2014 – 2017: Založení skupiny Mirai a první velké úspěchy

V roce 2014 Mirai Navrátil spoluzaložil popovou hudební skupinu Mirai, ve které působí od jejího počátku jako její frontman, zpěvák a kytarista. V roce 2015 skupina vydala své první EP Cesta z města. O dva roky později následovalo debutové album Konnichiwa, které v roce 2018 získalo ocenění Platinová deska za více než 10 000 prodaných nosičů.

Mirai Navrátil
Mirai Navrátil – Foto: Wikimedia

2017: Největší hit dobyl internet, rádia i film

Kapela Mirai proslula zejména hitem “Když nemůžeš, tak přidej”, který na internetu rychle nasbíral miliony zhlédnutí. Energií a motivací sršící text „Když nemůžeš přidej víc, zakřič prostě z plných plic, že slovo nejde – neexistuje, slovo nejde – neexistuje…“ dobyl rádiové hitparády a z rádií zní dodnes. Inspirací pro vznik songu byl legendární výrok olympionika Emila Zátopka. Hit se zároveň stal ústřední písní divácky úspěšného filmu Ženy v běhu.

2017: Vítězství v Českém slavíkovi i tragická smrt

Další hudební úspěchy Miraie Navrátila a jeho skupiny na sebe nenechaly dlouho čekat. Ještě v roce 2017 se kapela zúčastnila ankety Český slavík a nominaci v kategorii objev roku proměnila ve vítězství. Stejný rok také získala Cenu Anděl ve stejné kategorii. 

V září 2017 zemřela na následky tragické dopravní nehody Denisa Bílá, manželka bubeníka Šimona Bílého. Kapela okamžitě oznámila, že ruší veškerá vystoupení.

2018: Rozchod a nová známost

V roce 2018 se hudebník zasnoubil s dlouholetou partnerkou Nikolou. Brzy na to ale vztah skončil. Ještě tentýž rok se seznámil se svou současnou partnerkou Michaelou. Potkali se na firemním večírku, na kterém Míša dělala catering manažerku. Nový vztah se Miraiovi podařilo utajit až do roku 2020. Hodně spolu cestují po světě a pojí je také společná láska ke sportu a jídlu. Pár bydlí v Praze. 

2019: Kapelou otřásal vážná nehoda

25. srpna 2019 tým kapely Mirai mířil na koncert do Ústí nad Labem, když se jedné z jejich dodávek stala vážná nehoda. Mirai Navrátil naštěstí seděl v druhé dodávce. Zraněno bylo sedm členů týmu a koncert musel být zrušen. 

2019 – 2021: Další úspěchy kapely

V roce 2019 vydala skupina další EP s názvem Arigato. V roce 2021 spatřilo světlo světa druhé studiové album Maneki Nero.

2021: Účast ve StarDance mu překazil Covid a způsobil deprese

V roce 2021 se účastnil 11. řady populární taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí. Taneční partnerkou mu byla Lenka Nora Návorková. Duo muselo ze soutěže odstoupit poté, co se Mirai nakazil koronavirem. Nemoc sice měla lehký průběh, který ale vystřídal postcovidový syndrom v podobě dlouhotrvajících úzkostných stavů.

Prosinec 2022: Koncert se zlomenou rukou

Mirai Navrátil musel vystoupení v rámci své Arena tour odehrát s ortézou na jedné ruce. Jak ke zlomenině došlo, neuvedl.

Únor 2023: Návštěva rodného Japonska

V únoru 2023 Mirai opět navštívil své rodné Japonsko. Fotografiemi z cesty se pochlubil na sociálních sítích.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist