Michaela Kuklová: Princezna plná optimismu 

Michaela Kuklová - Foto: Instagram
Michaela Kuklová – Foto: Instagram

Když se řekne Michaela Kuklová, často si ji spojíme právě s princeznami, kterých hrála hned několik. Je velmi talentovaná a přes všechny složité zkoušky, které jí osud připravil je stále veselá a usměvavá. Navíc k tomu dodnes vypadá výborně a ví, že štěstí je hlavně o vnitřní harmonii a spokojenosti. 

Viděli v ní talent 

Michael Kuklová se narodila 8. 4. 1968 a v letošním roce už oslavila krásných 55 let. Od mala se věnovala kroužkům s uměleckou tématikou jako je výtvarnictví, recitace a zpěv v dětském folklorním souboru. Byla obsazována i do dětských pořadů, ale herectví ji v té době ještě úplně nezajímalo. Ve škole prospívala výborně a měla ráda český jazyk. Později ale přišla na to, že hraní by ji mohlo bavit. Udělala tím velkou radost své mamince, která divadlo a film milovala a dceru přihlásila do filmového komparzního rejstříku. Tatínek v její talent tolik nevěřil, o to více byl pak na ni pyšný, když uspěla. 

Michaela Kuklová - Foto: Instagram
Michaela Kuklová – Foto: Instagram

První role, do kterých byla obsazována, nebyly nijak významné, prošla si mnoha neúspěchy, než se dostavila první větší role. Zlomem se stal rok 1981, tehdy byla obsazena do role ve filmu Skleněný dům a také dostala první hlavní roli ve filmu Hraj, jak kvetou stromy. 

Třetí skoba a Jasněnka 

Film Třetí skoba pro kocoura (1983) dostal Michaelu i do podvědomí diváků a od té doby se objevila v několika filmech a seriálech. Přesto až pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci v roce 1987 ji opravdu proslavila a dodnes se většině lidí spolu s Michaelou Kuklovou vybaví právě Jasněnka se ztraceným střevícem.  

Michaela Kuklová však nedala na své úspěchy a herectví i poctivě vystudovala na DAMU. Poté se věnovala účinkování v Činoherním klubu v Ústí nad Labem a později i v Praze. Jako jedna z mála českých hereček se prosadila i v zahraničních produkcích, hrála v neměcké pohádce Princezna Husopaska nebo v seriálu Místo činu, pro Italy točila pohádku Sestřička a princ ze snů. Dostala i nabídku na působení v seriálu Komisař Rex, který se v Čechách těší velké oblibě, ale tehdy její účinkování překazila nemoc. 

Michaela Kuklová - Foto: Instagram
Michaela Kuklová – Foto: Instagram

Má i hvězdu 

Z českých filmů a seriálů je třeba zmínit My všichni školou povinní, Náhrdelník, Učitel tance, Playgirls, Z pekla štěstí, Andělská tvář či Ordinace v růžové zahradě II. Její úspěchy jí vynesly dokonce hvězdu na chodníku slávy, byť jen ve Zlíně. Od roku 2004 se věnuje muzikálu a dnes ji můžeme vídat například v hudebním Divadle Karlín. 

Michaela Kuklová se také věnuje dabingu, její hlas již dnes neodmyslitelně patří Lucy Lawless, kterou známe nejlépe ze seriálu Xena. Svůj hlas jí propůjčila dokonce i v animovaných filmech a v seriálu Simpsonovi. 

Michaela Kuklová s Hanou Zagorovou - Foto: Instagram
Michaela Kuklová s Hanou Zagorovou – Foto: Instagram

Jiří Pomeje 

Muž, který asi nejvíc ovlivnil Michaelin život, je právě Jiří Pomeje, se kterým strávila 15 let. Seznámili se u lechtivých snímků Playgirls a vypadalo to na velkou lásku, která i hory přenese. Jejich společným počinem byl pak film Andělská tvář, který se stal začátkem konce. Jiří si tehdy jako producent sehnal sponzory, kteří ale od svých nabídek nakonec upustili. Pomeje si pak film financoval z velké části sám, zadlužil se a doufal v úspěch.  

Film nakonec získal hned dva České lvy za kameru a kostýmy, u diváků ale naprosto propadl. Ze zamilovaného Jiřího se pak i kvůli těmto potížím stal despota, který chtěl o všem rozhodovat a vztah s Michaelou se rozpadl stejně jako jeho producentská kariéra.  

Michaela Kuklová se pak musela vypořádat i s dluhy, které vznikly natočením Andělské tváře. Několik desítek milionů málem připravilo o střechu nad hlavou i její rodinu a soudní tahanice trvaly 10 let. Nakonec je vyřešila amnestie prezidenta Václava Klause. 

Michaela Kuklová - Foto: Instagram
Michaela Kuklová – Foto: Instagram

Láska není jako z pohádky 

Po rozpadu manželství se Michaela Kuklová dala dohromady s podnikatelem Romanem Holomkem, se kterým má syna Romana. Ani tenhle vztah nevydržel a Michaela si prošla útrapami matek samoživitelek. Dlouho se pak do žádných vztahů nevrhala, až v roce 2017 podlehla podnikateli a fotografovi Jiřímu Kášovi. V roce 2019 se seznámila s Josefem Wittnerem a dokonce oznámili zásnuby, vztah se ale v roce 2021 rozpadl a ke svatbě nedošlo. Podle samotné Michaely je problém v tom, že se zamilovává na první pohled a pak to prostě nevyjde

Rakovina 

Poslední vztah neprošel těžkou zkouškou, kterou byl nález karcinomu prsu v roce 2020. Michaela Kuklová jistě měla na paměti smrt svého bývalého manžela Jiřího Pomeje o rok dříve, který podlehl zanedbané rakovině hrtanu. Její aktivní mysl a tělo ji však nenechaly na holičkách a Michaela se dokázala rakovině postavit a je na nejlepší cestě nad ní nadobro vyhrát. Podstoupila chemoterapie, ozařování a nechala si odstranit oba dva prsy, aby zabránila šíření nádoru. Přestože takový nádor dovede ženu vystavit beznaději, kdy přijde o svou ženskost, Michaela to zvládla. Prsa nahradily implantáty a kromě vyhlazení mimické vrásky mezi obočím může být hrdá, že jiné plastiky nikdy nepotřebovala. Rakovina ji vnesla do života jednoduchost a lehkost bytí, za což je vděčná. 

Malířka 

Foto: Instagram
Foto: Instagram

K malování se Michaela Kuklová vrátila v době covidu, kdy mnozí lidé oprašovali své staré koníčky a objevovali nové. Michaela tak zjistila, že malba jí vlastně jde na výbornou a sama byla překvapená, když zjistila, že by ji to i uživilo. Dodnes je tak možné si u ní objednat portrét, který vám namaluje podle fotky. Nejraději maluje děti a i nyní, když restrikce pominuly, se snaží najít si na malování čas. Je to pro ni příjemný relax. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist