Marek Ztracený, šumavská romantická duše i tak trochu grázlík. Vymazlená kombinace!

Foto: Instagram
Foto: Instagram

Marek Ztracený neboli rodným jménem Miroslav Slodičák je zpěvák a skladatel, který se narodil 26. února 1985. Pochází ze Železné Rudy na Šumavě, kde žije se svou rodinou. Od dětství se věnoval hře na klavír. Díky svému talentu vystudoval hudbu na univerzitě Jaroslava Ježka v Praze.

V dětství to s ním rodiče neměli lehké, protože Marek Ztracený byl nejen za třídním šaškem, ale také za darebáka, kterému učitelé vyhrožovali polepšovnou. Vyhodil například do povětří záchod, čímž vytopil půlku místní školy a vysloužil si trojku z chování. K Vánocům pak od rodičů za odměnu dostal záchodovou mísu.
Ve svých třinácti letech pak zničil svému tatínkovi úplně nové auto, které si bez dovolení vypůjčil a naboural.
Marek je tak legendou nejen v hudební branži.

Marek Ztracený a jeho kariéra

V showbyznysu se začal více prosazovat na jaře roku 2008, kdy prorazil se svým hitem Ztrácíš, který zařadilo do repertoáru spoustu rádiových stanic. Stejnojmenné debutové album si však příliš posluchačů nezískalo a Marek Ztracený začal být označován za rychlokvašku, jenž má jeden hraný song.
Do roka vydává album Pohledy do duše, které je hodnoceno rozporuplně a zdaleka nemá takový úspěch jako píseň Ztrácíš.

V té době Marek Ztracený hýřil na večírcích a plnil přední strany bulvárních médií. Jak sám říká, jeho syn Marek, který se narodil v roce 2011, sice rozhodně nebyl plánovaný, ale za to mu změnil život a hodně jej zklidnil. Přiznává, že nebýt syna, asi by to s ním dopadlo špatně. S jeho matkou se ještě před porodem rozešli, takže následně měli střídavou péči, což pro Marka Ztraceného který se téměř nedokázal postarat sám o sebe, byl poměrně tvrdý oříšek. Se svou partnerkou Marcelou se ale následně usmířili a tvoří již několik let spokojenou rodinu.

V roce 2013 vydává desku V opilosti, o dva roky později Pády. Jeho popularita začíná stoupat v roce 2018 s albem Vlastní svět a velmi oblíbenou písní Léto 95. Ve videoklipu k této písni si zahrálo několik známých osobností, jako např. Karel Gott či Lucie Bílá. V tomtéž roce odehrál svůj první největší koncert kariéry ve Fórum Karlín, na kterém vystoupil právě i mistr Karel Gott.

Roku 2020 vychází album Planeta jménem stres a zároveň s ním i uskutečnění dvou koncertů v pražské O2 Aréně, kterou dokázal vyprodat! Na jednom z koncertů požádal svou partnerku Marcelu o ruku.

Letos se můžeme těšit na celkem tři koncerty, které odehraje na stadionu v Edenu. Původně se měl konat pouze jeden, avšak po jeho téměř okamžitém vyprodání, přidal Marek Ztracený pro obrovský zájem fanoušků ještě další dva koncerty. Věříme, že opět předvede skvělou show jako tomu bylo v O2 aréně.

Marek Ztracený jako skladatel

Kromě toho že je Marek Ztracený úspěšným zpěvákem, složil písně našim dvěma populárním legendám, Karlu Gottovi a Haně Zagorové. Píseň pro Karla má zajímavé pozadí. Ztracený byl v kontaktu s člověkem, který s Gottem občas spolupracoval a vnukl mu myšlenku, ať pro něho zkusí něco napsat. Marka to tak moc nadchlo, že usedl k pianu a vznikla píseň Ta pravá. Karlu Gottovi poslal song na cédéčku a čekal, co nastane. Ten si jej po dvou dnech pozval k sobě domů, a tak byla započata jejich spolupráce.

Píseň napsal i pro Hanu Zagorovu, která mu sama zavolal a požádala ho. Marek chvíli váhal, ale na konec mu došlo, že tak výraznou osobnost nemůže odmítnou, a tak záhy vznikl song Já nemám strach.

Jak ale sám říká, rád by se od psaní písní oprostil a věnoval se pouze zpěvu, protože se více cítí jako zpěvák, nikoli jako skladatel.

Úspěchy

  • 2008 Český slavík v kategorii Objev roku
  • 2021 Český slavík v kategorii Nejoblíbenější písnička rádia Impuls (hit Časy se mění), kategorie nejlepší zpěvák a navíc i absolutní vítěz
  • 2022 Český slavík v kategorii nejlepší zpěvák

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist