Luxusní svatební šaty – několik základních, ale důležitých informací, abyste vypadaly krásně

svatební šaty
Luxusní svatební šaty – Foto: Depositphotos

Která nevěsta by nechtěla vypadat ve svůj slavný den jako opravdová princezna? V první řadě je však nutné zdůraznit, že když sháníte svatební šaty, je nejekonomičtější variantou návštěva půjčovny, která funguje obvykle v každém bývalém okresním městě. Koupit si šaty s tím, že je vezmete na sebe jen jednou – to je sice poetické, ale poněkud méně praktické. Nové svatební šaty však obecně vyjdou na několik tisíc korun, a pokud chcete mít památku ze svatebního dne, není problém je zakoupit.

Svatební šaty musí padnout jako ulité

Rozhodně vše naplánujte dlouho dopředu, nenechávejte výběr svatebních šatů na poslední chvíli, protože tak byste si přidělala zbytečné vrásky na čele. Nezapomeňte, že svatební šaty dokáží hodně ovlivnit průběh celého dne, včetně vaší aktuální nálady. Pojďme si proto dát k dobru několik rad, které vám s výběrem pomohou a zároveň zajistí, abyste se cítila v ten nejkrásnější den co nejlépe a nejkomfortněji.

Přizpůsobte je i stylu svatby

Tak například, v jakém stylu celá svatba bude? Někdo chce typickou moravskou veselku, jiný romantickou svatbu, kde nebude příliš mnoho hostů a vše se ponese v duchu spíše komornější atmosféry. Pokud budete mít svatební šaty stylově sladěné, výsledek bude vypadat více než skvěle. Rozhodně na tohle nezapomínejte, nejde o žádný detail.

svatební šaty, detail, doplňky
Svatební šaty, detail, doplňky – Foto: Depositphotos

Bez dobrých rad to nejde

Luxusní svatební šaty jsou jedna věc. Druhou věcí je to, že vám prostě musí padnout jako ulité, jinak se budete celý den nervovat, dokud se z nich zase pracně nevysoukáte. Nechte si poradit od zkušenější kamarádky (nebo raději kamarádek, ono přeci jen, více hlav více ví, že?), kterou vezmete s sebou do obchodu nebo půjčovny. Klidně však pomůže i prodavačka, která má letité zkušenosti. Nebojte se nechat si poradit!

Svatební salón pomůže všem

Objednejte se do svatebního salonu raději dopředu, ideálně telefonicky. Zjistěte si, v který den bude přítomno relativně málo zákaznic, aby se vám prodavačka mohla stoprocentně věnovat. Dejte také na svůj osobní pocit. Poradkyně mohou říct, že vám luxusní svatební šaty vskutku sluší, ale pokud se v nich nebudete cítit dobře, není radno cokoliv takzvaně „lámat přes koleno“. Musíte se cítit opravdu pohodlně, v šatech se určitě projděte, otočte se, natáhněte ruku, případně třeba zkuste zlehka tančit. Svatební šaty musí vypadat skvěle nejen zepředu, ale i zezadu. Většinu svatebního obřadu se vám budou lidé dívat na záda, nezapomínejte na to!

svatební šaty, detail zezadu
Svatební šaty, detail zezadu – Foto: Depositphotos

A jaká by měla být cena?

Důležitý je i celkový rozpočet na svatební šaty. Samozřejmě si nepůjčujete jen šaty, ale i boty, spodní prádlo či kabelku, případně další doplňky. Ty mohou celkovou cenu o poznání navýšit, stanovte si proto částku, přes kterou nepůjdete a držte se jí. Velmi důležitá je i smlouva se svatebním salonem, tu si pečlivě pročtěte, ať se vyhnete nepříjemnostem během vracení šatů. Opravdu, tohle za to nestojí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist