Leonardo DiCaprio ušel dlouhou cestu od malých rolí po status hollywoodské hvězdy

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio – Foto: Depositphotos

Leonardo DiCaprio je známý především svými nekonvenčními rolemi. S hraním začal nejdříve v televizi, než se později přesunul na plátna kin. Za roli ve filmu Co žere Gilberta Grapea (1993) získal nominaci na Oscara, o čtyři roky později na něj čekala jeho osudová role ve filmu Jamese Camerona, Titanic (1997). Po tomto nezapomenutelném trháku již nebylo cesty zpět a z Leonarda se stala hvězda. Později herec spolupracoval na několika filmech s režisérem Martinem Scorsesem, patřily mezi ně například snímky Letec (2004) a Skrytá identita (2006). Za zmínku určitě stojí i jeho další filmy jako Počátek z roku 2010, Nespoutaný Django (2012), Vlk z Wall Street (2013) a Zmrtvýchvstání z roku 2015, jež mu získal cenu Oscara. 

Láska k herectví již od dětství

Leonardo Wilhelm DiCaprio se narodil 11. listopadu 1974 v Los Angeles, v Kalifornii jako jediný potomek Irmelin a George DiCaprio. Jeho rodiče se velmi brzy rozvedli, ještě když byl batole, přesto Leonardo, vychovávaný hlavně matkou, neztratil kontakt ani se svým otcem. Svůj umělecký talent zdědil pravděpodobně právě po otci, který kreslil a distribuoval komixy. S podporou svých rodičů začal malý Leo objevovat kreativní stránku své osobnosti, díky čemuž v sobě našel lásku k herectví. Sám řekl: „Miloval jsem imitování lidí, vtipkování s rodiči a ztvárňování různých rolí. Rád jsem také doma hrával různé scénky.“ Naproti svému vrozenému talentu ale v Hollywoodu Leonardo DiCaprio přílišného úspěchu nedosáhl, alespoň ne do jeho teenagerských let. 

Konečně úspěch 

Leonardo DiCaprio měl z počátku potíže vůbec sehnat agenta, jeden z nich dokonce navrhoval, aby se přejmenoval na Lennyho Williamse, což mělo zvýšit jeho prestiž. Nakonec nic takového nebylo potřeba, v roce 1993, po několika televizních rolích, napříklav v seriálu Roseanne nebo The New Lassie, přišla filmová role ve snímku Dospívání po americku. Leonardo dostal šanci dokázat, že je opravdu více, než jen hezká tvářička a to rovnou po boku Roberta De Nira. Film se věnuje nelehkému vztahu mezi mladým chlapcem a jeho tyranským nevlastním otcem. Leondardo DiCaprio v něm udělal dojem na kritiky, jeho talent nezanikl ani vedle známého De Nira. 

Následoval film Co žere Gilberta Grapea (1993), kde ztvárnil roli dítěte s duševním postižením a navíc se při něm potkal s hvězdným Johnnym Deppem. Po tomto snímku bylo jasné, že je potřeba s Leonardem ve filmové branži počítat i do budoucna. Filmem Titanic (1997) se jeho pozice herce, jež hravě zvládne zahrát jakoukoliv hlavní mužskou roli jen utvrdila a dveře do Hollywoodu tak zůstaly otevřeny dokořán.

Jedna z nejikoničtějších filmových scén – Titanic (1997)

Nejen herectvím živ je Leonardo DiCaprio

Jak sám Leondardo DiCaprio několikrát zmínil při svých projevech u příležitostí převzetí různých cen za herectví, jeho vášní je také péče o životní prostředí. V roce 2000 moderoval slavnost Den Země a mluvil o globálním oteplování s bývalým prezidentem USA, Billem Clintonem. Sám napsal, namluvil a produkoval dokument 11. hodina o životním prostředí, jež vyšel v roce 2007. O několik let později, roku 2016 se aktivně účastnil na produkci dokumentu Před potopou, upozorňujícím na klimatické změny. Dále je jedním ze zakladatelů The Leonardo DiCaprio Foundation (LDF), neziskové organizace rovněž upozorňující na různé změny v životním prostředí. 

Osobní život

Leonardo DiCaprio je známý nejen svými filmovými úspěchy, ale také srovnatelnými úspěchy u žen. Za svůj život stihl randit s mnoha krásnými a slavnými ženami, například Gisele Bündchen, Blake Lively, Toni Garrn, Ninou Agdal, než se na nějakou dobu usadil s Camilou Morrone, jež je o 23 let mladší, než on. Camila sama v tomto ohledu problém neviděla, v roce 2019 řekla, že existuje nespočet párů, kde je věkový rozdíl také velký. Ovšem ani zde vztah nevydržel, pár se rozešel v srpnu roku 2022. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist