Kim Kardashian je americká celebrita arménského původu, která válcuje Instagram

Kim Kardashian, 5. listopadu 2022 v Los Angeles, v outfitu Balenciaga
Kim Kardashian, 5. listopadu 2022 v Los Angeles, v outfitu Balenciaga – Foto: Instagram

Kim Kardashian, celým jménem Kimberly Noel Kardashian se narodila 21.října 1980 v Los Angeles. Má starší sestru Kourtney, mladší sestru Khloé a mladšího bratra Roba. V roce 1991 se jejich rodiče rozvedli a matka se provdala za Bruce Jennera, vítěze letních olympijských her v desetiboji v roce 1976.

Navštěvovala římskokatolickou dívčí střední školu Marymount v Los Angeles. Její otec zastupoval fotbalistu O. J. Simpsona, který je zároveň jejím kmotrem, během jeho obvinění z dvojnásobné vraždy.

Když bylo Kim 19 let utekla s hudebním producentem Damonem Thomasem. Po jejich rozchodu jej obvinila z fyzického a citového týrání a uvedla, že během jejich svatebního obřadu byla posilněna extází.

V květnu 2011 se Kim Kardashian zasnoubila s hráčem NBA Krisem Humphriesem. 20. srpna se vzali. Začátkem téhož měsíce vydala svou „svatební vůni“ s názvem „Kim Kardashian Love“. Dvoudílný speciál ukazující přípravy a samotnou svatbu byl odvysílán v televizi. Po 72 dnech manželství podala žádost o rozvod a jako důvod uvedla nesmiřitelné rozdíly mezi oběma manžely. Několik zpravodajských serverů vyslovilo domněnku, že manželství bylo pouze reklamním trikem, který zpropagoval značku rodiny a že šlo o trik, který měl přinést více peněz.

Kris Jenner, Kourtney Kardashian, Khloe Kardashian
Kris Jenner, Kourtney Kardashian, Khloe Kardashian, Kim Kardashian – Foto: Depositphotos

Kim Kardashianová začala chodit s rapperem a dlouholetým přítelem Kanyem Westem, kterého si vzala 24. května 2014 ve Forte di Belvedere v italské Florencii. Vysoké postavení páru vedlo k tomu, že se jejich vztah stal předmětem velkého zájmu médií. Kanye West například prohlásil, že konečně našel svou múzu. Ani toto manželství, z kterého má Kim čtyři děti, však nevydrželo a bylo ukončeno roku 2022.

Jak se Kim Kardashian proslavila

Kim Kardashian se ve svém mládí proslavila zejména svými skandály. V roce 2003 pracovala jako stylistka zpěvačky Brandy Rayana Norwood, jejíž matkou byla následně obviněna za to, že uskutečnila nákup z její kreditní karty v hodnotě 120 000$ v rodinném butiku Kardashianových. Tento spor skončil až u soudu, ale obě strany se dohodly na urovnání, proto byla žaloba roku 2009 zamítnuta.

V roce 2006 začala Kim Kardashian pracovat opět jako stylistka své dlouholeté kamarádky Paris Hilton. Tu velmi často doprovázela na večírcích a společenských akcích, kde si jí všimla média. Kim před pár lety doslova uznala, že jí Paris dala kariéru a je jí za to opravdu vděčná.

V únoru 2007 unikla soukromá sexuální nahrávka, kterou natočila s tehdejším partnerem Rayem J. Kim Kardashian podala žalobu na společnost Vivid Entertainment, která film distribuovala pod názvem Kim Kardashian, Superstar. Později žalobu stáhla a dohodla se na vyrovnání za 5 milionů dolarů. Několik médií ji společně s její rodinou kritizovalo za to, že zveřejnění využili jako reklamní trik k propagaci své připravované reality show. V říjnu 2007 začala se svou matkou, nevlastním otcem a sourozenci vystupovat v televizní show Keeping Up with the Kardashians. Seriál skončil v roce 2021 po 294 epizodách.

Jak šel čas s Kim Kardashian

Kim Kardashian je však ženou mnoha tváří. Objevila se na několika obálkách časopisu Playboy, pro nějž pózovala. Po boku Carmen Electry si zahrála ve filmu Disaster Movie (2008). V tomtéž roce pak účinkovala v oblíbeném pořadu Když hvězdy tančí, ale byla vyřazena poměrně brzy – jako třetí soutěžící. Vydala také své cvičební DVD či hostovala jako porotkyně v pořadech WrestleMania a v soutěži America’s Next Top Model.

Spolu se sestrami založila řetězec módních butiků Dash, který fungoval v letech 2006 až 2018. V roce 2017 představila svou vlastní kosmetiku a parfémy. Po té co v červnu 2019 oznámila novou řadu tvarovacího oblečení s názvem Kimono, byla silně kritizována kvůli názvu značky, který podle kritiků nerespektoval japonskou kulturu. Značku tak přejmenovala na Skims.

V současné době působí Kim Kardashian jako příležitostná modelka, je hlavně podnikatelkou, influencerkou a v neposlední řadě také matkou svých dětí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist