Keanu Reeves, hrdina sérií Matrix a John Wick, si hlubokým a melancholickým pohledem znovu podmaňuje svět

Keanu Reeves na premiéře filmu John Wick: Kapitola 4
Keanu Reeves na premiéře filmu John Wick: Kapitola 4 – Foto: Depositphotos

Známý kanadský herec Keanu Reeves  se narodil 2. září 1964 v libanonském Bejrútu. Malý Keanu se po rozvodu rodičů přestěhoval s matkou do New Yorku a následně vystřídal ještě několik změn bydliště. Díky tomu nepatřil mezi nejpilnější žáky a během roku postupně nastoupil do celkem pěti středních škol. Z některých odešel sám, z jiných jej vyhodili.

Při studiu se Keanu Reeves vzhlédl v hokeji a chtěl se stát profesionálním hokejistou. Tento sen si bohužel nemohl splnit kvůli zranění. Po škole se začal živit broušením bruslí a kromě toho se stal managerem obchodu s těstovinami. Při zaměstnání začal Keanu Reeves navštěvovat hereckou školu, kterou na konec sice nedokončil, ale získané zkušenosti mu umožnily, prorazit v herecké branži.

Keanu Reeves a jeho kariéra

Keanu Reeves je známý zejména jako herecká hvězda. Kromě toho je ale také skvělým hudebníkem a miluje hru na baskytaru. Náhoda ho dala dohromady s bubeníkem Robem Mailhousem, a tak vznikla rocková kapela Dogstars, která měla celkem čtyři členy. Působila na scéně v letech 1991 až 2002 a vydala tři alba.

Laurence Fishburne, Halle Berry, Keanu Reeves, Ian McShane a Asia Kate Dillon - Foto: Depositphotos
Laurence Fishburne, Halle Berry, Keanu Reeves, Ian McShane a Asia Kate Dillon – Foto: Depositphotos

Začátky jeho herecké kariéry nebyly úplně jednoduché. Zahrál si v několika reklamách, včetně té na Coca-Colu. První větší role přišla roku 1986, v hokejovém filmu Youngblood, kde se tak spojily jeho dvě vášně – hokej a herectví. Tento rok byl pro něho extrémně úspěšný, protože si zahrál v dalších sedmi filmech.

Skutečný průlom do filmového světa nastal roku 1994, když jej režisér Jan de Bont obsadil do nejúspěšnějšího akčním thrilleru roku Nebezpečná rychlost. Další významná role přišla o dva roky později, kde ztvárnil právníka, jež nikdy neprohrál žádný svůj případ (Ďáblův advokát). Roku 1999 se konečně dočkal životní role, když ztvárnil počítačového experta Nea v megafilmu Matrix, který získal čtyři Oscary. Roku 2003 přišlo pokračování v podobě Matrix Reloaded a Matrix Revolutions. Tyto filmy rozhodně vystřelili Keanu Reeves do podvědomí diváků a stal se tak hvězdou mnoha dalších filmů, které nelze všechny vyjmenovat. Roku 2014 přišla další významná role zabijáka John Wick. Pokračování se pak fanoušci dočkali roku 2017.

Keanu Reeves a jeho vztahy a koníčky

Keanu je považován za Hollywoodského samotáře. Po natočení trháku Matrix tvořil pár s herečkou Jennifer Syme, s kterou dokonce čekal holčičku. Ta se bohužel narodila mrtvá. Jennifer poté roku 2001 zemřela při autonehodě. Spekuluje se, že mělo jít o sebevraždu. Chvíli také randil se Sandrou Bullock, ale žádný z jeho vztahů nebyl nikterak vážný.

Keanu Reeves, Adrien Brody - Foto: Depositphotos
Keanu Reeves, Adrien Brody – Foto: Depositphotos

Keanu ze svého soukromí moc neprozradí a interview příliš neholduje. Možná proto působí tajemným dojmem a nejspíš se nikdy nedozvíme, co se skrývá pod maskou hrdinů, které ztvárňuje. Co však s jistotou můžeme říct, že mezi jeho koníčky patří surfování, jízda na koni a jeho největší vášní jsou motocykly. Nutno však dodat, že svou neopatrností si přivodil spousty zranění. Jeho zběsilá noční jízda kaňonem se zhasnutými světly skončila srážkou se skálou. Za jízdu v opilosti byl následně zatčen, když se neřízeně řítil ulicemi Los Angeles. Málokdo by tak věřil, že kromě toho má Keanu Reeves rád četbu Shakespeara, Dostojevského a Mannema.

Zajímavosti o Keanu Reeves 

  • Jeho biologický otec byl na Havaji zatčen kvůli prodeji heroinu.
  • V roce 1995 byl magazínem People zařazen mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.
  • V roce 2007 přejel bulvárního fotografa a byl zadržen policií.
  • Jeho sestra Kim trpí nevyléčitelnou leukémií, proto se rozhodl, podporovat organizace zaměřující se na léčbu rakoviny.
  • Má svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
  • Převážnou většinu kaskadérských kousků na place dělá sám.
  • Jeho jméno znamená v havajštině chladný vánek nad horami.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist