Johnny Depp zosobňuje téměř vyhynulý druh mužů. Je to enfant terrible hollywodského pozlátka

Johnny Depp - Foto: Depositphotos
Johnny Depp – Foto: Depositphotos

Je to americký herec a režisér. Jeho vlastní jméno zní John Christopher Depp II.. Narodil se 9. června 1963 v Owensboro, v Kentucky.

Johnny Depp a rodina

Rodiče – otec John Depp (inženýr), matka Betty Sue (servírka, v domácnosti). S matkou měl velmi vřelý vztah. Má tři starší sourozence – dvě sestry a bratra.

Rodina se velmi často stěhovala, kvůli pracovním nabídkám otce. Na Floridě Johny navštěvoval střední školu, kterou však v šestnácti letech, kvůli kapele, opustil a nikdy nedostudoval. Rodiče se rozvedli a Johnny v té době kradl a bral drogy. Měl celou řadu konfliktů nejen se společenskými pravidly, ale i se zákonem.

Johnny Depp a jeho oblíbená kytara

Hru na kytaru miloval Johnny Depp už jako dítě a stala se pro něj vášní. Hraní mu zůstalo až do dospělosti. Když bydleli na Floridě, matka mu pořídila elektrickou kytaru a začal na ni hrát. Po odchodu ze školy, ještě s dalšími hudebníky, založil kapelu The Kids. Sice neměla velký úspěch, ale díky ní se stal dobrým kytaristou. Často vystupuje jako host u jiných kapel.

Johnny Depp - Foto: Depositphotos
Johnny Depp – Foto: Depositphotos

S partnerkou Vanessou Paradis má syna a dceru. Vztah s ní trval 14 let.

Filmová kariéra

Manželka Lori Anne Allison seznámila Johnyho se svým kamarádem, hercem Nicolasem Cagem, se kterým se občas vydal na nějaký konkurz. Lori jej neustále vybízela, aby to u filmu zkoušel. Tak se objevila jeho první role ve filmu Noční můra v Elm Street. Další filmové příležitosti byly zanedbatelné. Větší nabídku získal v seriálu 21 Jump Street, kterou napoprvé odmítl. Přijal ji až napodruhé.

Proslavil se svými filmovými výkony ve filmu Střihoruký Edward. Tato role z něj udělala celebritu. Diváky je oblíbená pětidílná série Piráti z Karibiku. Johnyho můžete vidět také ve filmech Ospalá díra nebo v pohádkách Hledání Země Nezemě, Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu nebo Fantastická zvířata. Jeho filmová kariéra je velmi bohatá.

Zajímavosti ze života Johnnyho Deppa

Na Hollywoodském chodníku slávy má svoji hvězdu.

Mezi nejčastější české dabéry patří Saša Rašilov mladší. Slyšet však můžeme také Jakuba Saice nebo Filipa Čápa.

Raritu představuje film Bojovník, který sám režíroval a zahrál si v něm i hlavní roli. Od kritiků sklidil pozitivní ohlasy.

Několikrát získal nominaci na Oscara a Zlatý Globus.

Je majitelem čestného ocenění César, které se uděluje ve Francii.

Je majitelem vzácného motocyklu Triumph Bonneville, který byl vyrobený v roce 1960.

Jeho kořeny sahají k navajským indiánům.

Na těle má velké množství různých tetování, která postupně vznikala jako součást jeho zásadních životních událostí.

Má svůj soukromý ostrov na Bahamách. Zde se také léčil ze závislostí na léky.

Patří mezi nejlépe placené hollywoodské herce a to dlouhou dobu.

Magazín People jej v roce 2003 zvolil za nejvíce sexy muže planety.

Díky své vinařské vášni si pořídil vinohrady ve Francii, v Le Plan-de-la-Tour, severním směrem od Saint-Tropez.

Cannes 2023

Filmový festival začal jeho filmem, ve kterém hraje Ludvíka XV. Herecký výkon recenzenti velice chválí a Cannes přijalo herce vřele. V kinosálu byla představená velká premiéra dramatu Jeanne du Barry, kde hraje Johnny Depp hlavní roli. Ta je první od doby skandálu se soudním sporem a obviněním, které podala Amber Heard na domácí násilí. Ze sporu vyšel Depp jako vítěz. V Cannes se na premiéře dočkal od publika nadšené sedmiminutové ovace. Může tak oslavovat návrat do svých slavných let.

Skandální soud

Johnny Depp a Amber Heard - Foto: Depositphotos
Johnny Depp a Amber Heard – Foto: Depositphotos

Soudní řízení probíhalo mezi Johnny Deppem a jeho exmanželkou Amber Heard. Jádrem bylo její vyjádření publikované v novinách, kde se označila za obět domácího násilí. Soud byl vysílán živě a mohl ho sledovat celý svět. Herečka se původně odvolala proti verdiktu, díky němuž měla Johnymu zaplatit přes deset milionů dolarů. Uzavřela dohodu o ukončení odvolacího řízení. Spor trval téměř šest let.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist