Jennifer Aniston patří mezi nesmírně sympatické herečky, že byste jí ani status superhvězdy nevěřili

Jennifer Aniston - Foto: Depositphotos
Jennifer Aniston – Foto: Depositphotos

Jennifer Joanna Aniston se narodila 11. února 1969 v Los Angeles. Od devadesátých let 20. století je jednou z nejlépe placených hereček na světě, kromě toho se věnuje také produkci. Oba její rodiče (John Aniston a Nancy Dow) byli herci, takže měla Jennifer Aniston k této profesi velmi blízko již od útlého mládí. Paradoxem je, že ji rodiče od sledování televize odrazovali. 

V 11 letech ve waldorfské škole přilnula k herectví, proto následně nastoupila na manhattanskou střední školu hudby a umění Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts. 

Jennifer Aniston: Kariéra

Na počátku své kariéry se Jennifer Aniston živila jako poslíček, telefonní operátor či jako servírka. Zahrála si také v pár mimobroadwayských inscenacích.

V depresi ze svých čtyř neúspěšných televizních pořadů se obrátila na Warrena Littlefielda. Šéf zábavního oddělení NBC ji povzbudil, aby pokračovala v herectví, a o několik měsíců později ji pomohl obsadit do sitcomu Přátelé. Roli Rachel hrála až do konce pořadu v roce 2004 a následně si dala patnáctiletou pauzu od televize s výjimkou příležitostných hostujících rolí. Seriál Přátelé se stal doslova legendárním a Jennifer Aniston spolu se svými kolegy, za něho dostala řadu ocenění.

Nemohla se však dost dobře vymanit právě z role Racher, protože na ní tak bylo neustále nahlíženo. Největšího komerčního úspěchu ve filmu dosáhla v komedii Bruce Všemocný (2003), který se stal pátým nejvýdělečnějším celovečerním filmem roku.

Vidět jsme ji mohli také v romantické komedii Rozchod (2006) po boku Vince Vaughna. Snímek získal smíšené recenze, někteří tvrdili, že je to jako sledovat jednu epizodu Přátel, která se zabývá rozchodem Rachel a Rosse.

V roce 2006 režírovala krátký film Room 10, který se odehrává na pohotovosti nemocnice a v němž hrají Robin Wrightová a Kris Kristofferson. Poznamenala, že k režii ji inspirovala herečka Gwyneth Paltrowová.

Co se týče posledních let, vidět jsme ji mohli například v komedii Vražda na jachtě (2018), kde si zahrála se svým kolegou a dlouholetým kamarádem Adamem Sandlerem.

Jennifer Aniston a Adam Sandler - Foto: Depositphotos
Jennifer Aniston a Adam Sandler – Foto: Depositphotos

1. listopadu 2019 se vrátila do televize, když hrála po boku Reese Witherspoonové v dramatu The Morning Show na Apple TV+. Šlo o její první hlavní televizní roli od ukončení seriálu Přátelé, za níž získala cenu Screen Actors Guild Award za vynikající ženský herecký výkon v dramatickém seriálu.

V roce 2021 se sešla se svými hereckými kolegy ve speciálu Přátelé: Zase spolu (2021). Za tento speciál byla nominována na Primetime Emmy Award.

Jennifer Aniston: Osobní život a vztahy

Ve svém volné čase Jennifer Aniston cvičí hatha jógu a budokan karate. V roce 2015 prozradila, že trpí dyslexií, která ovlivnila její vzdělání a sebevědomí, a že poté, co jí byla ve dvaceti letech diagnostikována, se změnil její pohled na život. Celou dobu si totiž myslela, že není chytrá, protože si nedokázala nic zapamatovat. 

Anistonová nemá žádné děti. Pro HuffPost napsala článek na toto téma, v němž kritizovala média za to, že se zaměřovala na její tělo a spekulovala o případném těhotenství. V doprovodném rozhovoru uvedla, že ve svých třiceti a čtyřiceti letech podstoupila umělé oplodnění, avšak tyto pokusy bohužel k otěhotnění nevedly. Proto byly pro ni spekulace médií tolik bolestivé a těžké. 

Jennifer Aniston a Brad Pitt - Depositphotos
Jennifer Aniston a Brad Pitt – Depositphotos

Jejím prvním manželem byl Brad Pitt, s kterým se seznámila v roce 1998, honosná svatba se konala o dva roky později v Malibu. Tento vztah byl od samého počátku velmi medializován. Jejich manželství bylo několik považováno za vzácný hollywoodský úspěch. V roce 2005 se však pár rozešel. Spekulovalo se o tom, že ji Brad povedl s Angelinou Jolie, s níž navázal vztah nedlouho po rozvodu. Jennifer však o několik let později uvedla, že za rozpadem manželství nestála nevěra, nýbrž že byl jejich vztah sice plný láska, ale také velmi komplikovaný. Popřela také spekulace o tom, že nechtěla mít děti a údajně upřednostnila kariéru.

V květnu 2011 oznámila vztah s hercem, režisérem a scenáristou Justinem Therouxem. V lednu následujícího roku si koupili dům v losangeleské čtvrti Bel Air za zhruba 22 milionů dolarů a o tři roky později se v tomto sídle vzali. Manželství však vydrželo pouhé dva roky.

Jennifer Aniston a Justin Theroux - Foto: Depositphotos
Jennifer Aniston a Justin Theroux – Foto: Depositphotos

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist