Jakub Prachař – herecký talent, který se dědí z generace na generaci

Foto: Wikimedia
Foto: Wikimedia

Jakub Prachař je český herec, moderátor, muzikant, hudební scénárista a skladatel. Narodil se 30. srpna 1983 v Praze. Pochází z umělecké rodiny. Matka je herečka Dana Batulková (na svém kontě má nespočet televizních seriálů a filmů), otec David Prachař, je členem Národního divadla v Praze. Jeho dědečkem nebyl nikdo jiný než uznávaný herec Ilja Prachař.

Navštěvoval Gymnázium Jaroslava Seiferta v Praze. Poté nastoupil na DAMU, kde začal studovat katedru alternativního a loutkového divadla. Z důvodu pracovní vytíženosti však studium nedokončil, a po absolvování druhého ročníku studium ukončil.

Herecký talent již od mala

Herecký talent, který zdědil po rodičích byl u Jakuba pozorován již v útlém věku. Jeho první zkušenost s divadlem přišla již ve třinácti letech, kdy účinkoval v divadelní inscenaci Maska v Divadle Komedie.

První zkušenosti ve filmu navazovali hned po divadle. Jakub dostal nabídku od režiséra Jana Hřebejka zahrát si v jedné z povídek televizního cyklu Bakaláři. Další cenná herecká zkušenost před kamerou a zároveň první výraznější role přišla v dramatu Milenci a vrazi (2004), kde si zahrál rozmazleného syna. O rok později získal hlavní roli v pohádce Boháč a chudák (2005).

Nejznámější filmové a seriálové role

Jakub Prachař zaujal diváky jak ve filmu, tak i televizních seriálech. Na svém kontě má nespočet filmových a seriálových rolí.

Mezi nejznámější filmové role zajisté patří například: Sněženky a machři po 25 letech (2008), Kukačky (2008), Děti noci (2008), Křídla Vánoc (2013), Padesátka (2015), Čertoviny (2017), Šťastný Nový rok (2019), Matky (2021), Krakonošovo tajemství (2022) nebo Hádkovi (2022).

Velmi oblíbeným se stal také v seriálech jako: Rodinná pouta (2004), Ulice (2005), Horákovi (2006), Kriminálka Anděl (2008), Ohnivý kuře (2016) nebo Dvojka na zabití (2021).

Hudební kariéra

S hudební branží je možná Jakub Prachař více spojovaný než s herectvím. Díky působení v hudební kapele Nightwork, kam nastoupil jako doprovodný zpěvák a kytarista, se začal věnovat také naplno skladatelské a textařské činnosti.

Kapela Nightwork vznikla v roce 2005. Zakládajícími členy byly František Soukup a Emil Kopta. Avšak rozepře způsobily své a místo Kopty nastoupil právě Jakub Prachař. Uskupení Nightwork bylo tvořeno převážně profesionálními herci, kteří si zakládali na recesi a zábavné show při svých vystoupeních. Kapela vydala dvě alba, která slavila obrovský úspěch u všech věkových kategorií: Tepláky, aneb kroky Františka Soukupa (2010) a Čauki Mňauky (2013).

Na podzim roku 2013 se měla kapela vydat na celorepublikové turné s názvem ČAUKi MŇAUKi TOUR. Z celé tour však nakonec uspořádali jen jediný koncert v O2 Areně (25.11.2013), po kterém oznámili ukončení společné činnosti.

Za své působení získali i řadu hudebních cen:

Český Slavík:

2009 – skokani roku

2010 – 3.místo v kategorii skupina

2011 – 2. místo v kategorii skupina

2012 – 2. místo v kategorii skupina

Ceny Anděl:

2010 – skupina roku, videoklip roku a album roku

Hudební ceny Music Chart:

2010 – 3. místo v kategorii Česká kapela roku

2011 – 1. místo v kategorii Česká kapela roku

Hudební festivalové ceny:

2011 

1. místo v kategorii KAPELA

1. místo v kategorii ABSOLUTNÍ VÍTĚZ

1. místo v kategorii POP, ROCK

Rozvedený, ale šťastně zadaný

Jakubovou osudovou ženou se stala modelka Agáta Hanychová, se kterou si řekli své ANO v roce 2013. Manželství však trvalo jen necelých sedm let, poté se rozvedli. Stali se ale pyšnými rodiči dcery Mii (*2017), kterou mají ve střídavé péči.

V současné době tvoří Jakub pár s mladou a velmi talentovanou herečkou Sarou Sandevou, do které se zamiloval při natáčení kriminálního seriálu Dvojka na zabití.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist