Jak mít ještě krásnější a zdravěji vypadající vlasy během pár minut

Krásné vlasy
Krásné vlasy – foto: Depositephotos

Koruna krásy každé ženy, to jsou její vlasy. Každá z nás má své ověřené tipy a triky, jak se co nejlépe starat o svoje vlasy. Občas jim dáváme pořádně zabrat, žehlíme, natáčíme, barvíme je. To všechno vlasy vysušuje a poškozuje. Proto bychom o ně měly správně a s láskou pečovat. Dopřejme jim dostatečnou péči a oni se nám odmění svým krásným vzhledem.

Základem je správné mytí vlasů. Vlasy pořádně namočíme a šamponem zbavíme nečistot. Druhé mytí vlasy dočistí a už v této fázi dodává vyživující látky našim vlasům. Po každém mytí aplikujeme kondicionér a to tak, že vlasy jemně osušíme ručníkem a do délek naneseme námi vybraný kondicionér.

Výběr vlasové kosmetiky záleží na kvalitě vlasů a případných problémech. Dopřejme si klidně 1x týdně vyživující masku, kterou také aplikujeme do ručníkem vysušených vlasů. Po každém mytí dbejme na pečlivé vymytí šamponu i kondicionéru. Zbytky těchto přípravků ulpívají na vlase a zbytečně ho zatěžují a vlasy se tak rychleji mastí. Pro krásnější vzhled vpravíme do délek vlasový olej. 

Před každou tepelnou úpravou naneseme ochranný přípravek. Pokud chceme vlasy pouze usušit a nijak je netvarujeme, stačí použít nižší teplotu nastavenou na fénu. Žehličku používejme opravdu výjimečně, ta vlasy ničí. 

Důležitý je také správný výběr hřebene. Každému vyhovuje něco jiného, mně vyhovuje nejvíce kartáč s kančími štětinami v kombinaci s plastovými. Ty musí být zakončené do kulata, aby neškrábaly a nedráždily vlasovou pokožku, kterou si musíme hýčkat.

Pokud potřebujeme dodat vlasům objem, aplikujeme menší množství pěny pro objem, nebo existují různé volumizery, které nastříkáme ke kořínkům a vyfoukáme přes kulatý kartáč. Pokud chceme, aby nám účes vydržel co nejdéle, musíme upravené vlasy zchladit, aby námi vyfoukaný objem nespadl. Fénujeme vždy po směru vlasu, aby jsme měly naši hřívu hezky hladkou a zdravě vypadající.

Co dodat na závěr. Důležitě je vybrat správného kadeřníka, který nám vybere střih lahodící našemu obličeji a poradí nám, jaká kosmetika je vhodná pro péči o náš typ vlasů. A pak už si jen najít těch pár minut na správnou péči, která našim vlasům jistě prospěje.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist