George Clooney v sobě snoubí příjemného chlapíka s hollywoodskou hvězdou

George Clooney, Cannes
George Clooney, Cannes – Foto: Depositphotos

George Clooney je americký herec, který se těší obrovské oblibě po celém světě, a to především díky svému sympatickému vzhledu, svéráznému smyslu pro humor a přátelské povaze, ale samozřejmě i díky bezpočtu skvělých výkonů ve filmech a seriálech, v nichž se během své kariéry objevil. Také se o něm říká, že je asi tou nejmilejší filmovou hvězdou, kterou můžete potkat. George Clooney netrpí žádnými hvězdnými syndromy, ani přesvědčením o vlastní mimořádnosti.

George Clooney – biografie

George Clooney se narodil 6. května 1961 v Kentucky a prakticky hned od dětství byl součástí světa showbyznysu, jelikož jeho otec Nick Clooney byl televizním moderátorem a dokonce měl i vlastní talkshow. Mimochodem, tetou George je obzvláště v Americe vcelku populární zpěvačka a herečka Rosemary Clooney.

Samotná kariéra George Clooneyho začala v roce 1982, a sice v momentě, kdy mu jeho bratranec pomohl získat první filmovou roli, načež se začínající herec přestěhoval přímo do středu dění, a sice do Los Angeles, kde nasával atmosféru Hollywoodu a zároveň začal studoval herectví v Beverly Hills Playhouse. Po několika letech, během nichž se George Clooney objevoval pouze v sitcomech či menších projektech, se na něj konečně usmálo štěstí, když získal roli doktora Douga Rosse v extrémně populárním seriálu své doby, jímž nebyla nic jiného než Pohotovost. Právě tento moment můžeme pravděpodobně považovat za ten, který nasměroval Clooneyho do absolutní hollywoodské smetánky.

Následujících pár let George Clooney střídal oblíbené televizní role s filmovými, ale stále častěji se začal objevovat v čím dál větších filmových rolích, což jeho seriálovou kariéru de facto odsunulo do ústraní. Jedním takovým byl třeba i snímek Báječný den z roku 1996, kde si zahrál s Michelle Pfeiffer, která se s ním údajně dokonce vsadila, že se George Clooney jednoho dne stane otcem, třebaže to vždy zapíral. Jak už dnes víme, sázku nakonec vyhrála, třebaže na to musela čekat dalších dvacet let.

Z dalších důležitých rolí, ve kterých se George Clooney objevil, jmenujme samozřejmě postavu Batmana ze snímku Batman a Robin, který sice katastrofálně propadl, ale kdo může říct, že si zahrál samotného netopýřího muže? Za další projekt – Bratříčku, kde jsi, si pak Clooney odnesl Zlatý glóbus, ale objevil se i ve filmech jako Oceán, Po přečtení spalte, Gravitace nebo Vzhůru do oblak, za který byl dokonce nominován na Oscara. Toho se ale poté dočkal až v roce 2006 za snímek Syriana. Velká část veřejnosti ho nicméně zná především z trilogie Dannyho parťáci, kde stojí v čele skupiny zlodějů a ostatně i dalšího skvělého obsazení filmu, kde se vedle Clooneyho objevují i další hvězdy jako Brad Pitt, Matt Damon či Julia Roberts. S tou se mimochodem přátelí i v soukromém životě, přičemž jeho děti Roberts dokonce považují za svou tetu.

George Clooney – soukromí a vztahy

O Georgi Clooneym se celé roky říkalo, že je starým mládencem Hollywoodu, a málokdo si uměl představit, že by měl herec vážný vztah. Pravda, byl už na sklonku osmdesátých let ženatý, ale vztah vydržel pouhé tři roky. Od té doby měl George Clooney pár dalších známostí, ale žádná z nich nevydržela. Mimochodem, nějaký čas randil také s hvězdou Deníku Bridget JonesRenée Zellwegger. Až v roce 2014 Clooney překvapil svět, když oznámil své zasnoubení s právničkou Amal Alamuddin, a to zhruba po sedmiměsíční známosti. V září téhož roku se pak vzali a o tři roky později se jim narodila dvojčata – Ella a Alexander.

George Clooney – současnost

V současné chvíli se George Clooney naplno věnuje své rodině a především malým dětem, od herecké práce si nechává přestávku a podle všeho se alespoň v roce 2023 v žádném dalším filmovém snímku neobjeví. Tím dosud posledním byl film Vstupenka do ráje, kde si zahrál s Julií Roberts. To však platí pouze pro herecké role. George Clooney je totiž i režisérem, který má za sebou již osmičku filmů. Toho devátého bychom se měli dočkat již letos, přičemž by se mělo jednat o příběh univerzitního veslařského týmu v období třicátých let minulého století, který se během tehdejší hospodářské krize dokázal i přes nepřízeň osudu propracovat až ke zlatým olympijským medailím.

George Clooney – zajímavosti

Na závěr tady máme pár zajímavostí. Věděli jste třeba, že dětským snem George Clooneyho bylo hrát MLS, tedy nejvyšší americkou baseballovou ligu? Dokonce byl na testech i u jednoho z týmů, ale nedostal nabídku smlouvy. Nebo také, že chodil na vysokou školu v Cincinnati, ale nikdy ji nedokončil? Jako spousta jiných celebrit se i on zabývá filantropií. Pomáhal kupříkladu shromažďovat finanční prostředky pro Haiti po tragickém zemětřesení v roce 2008, nebo byl také jmenován poslem míru OSN. A jedna perlička na závěr – o tom, že George Clooney patří do rodiny slavných lidí ze showbyznysu již byla řeč, ale mezi jeho vzdálené prapředky údajně patřil také Abraham Lincoln, šestnáctý prezident Spojených států amerických.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist