Emma Smetana a Jordan Haj: pevný vztah jak v soukromí, tak v showbyznysu

Foto: Wikimedia
Foto: Wikimedia

Emma Smetana (35) a Jordan Haj (35) mají za sebou už patnáct let společného soužití, ve kterém se stali dvojnásobnými rodiči okouzlujících dcer. V českém showbyznysu patří mezi nestabilnější dvojici, a to nejen v soukromém životě, ale také na půdě společné hudební kariéry.

Emma Smetana

Česká muzikantka, novinářka, moderátorka a herečka. Do šesti let vyrůstala s rodiči v Paříži. Během svého života žila také v Belgii a Německu. Vystudovala francouzské lyceum v Praze. První magisterský titul získala při studiu politických věd v Paříži. Druhý magisterský diplom poté získala na berlínské Svobodné univerzitě v oboru: politologie evropské záležitosti a mezinárodní vztahy.

Na televizních obrazovkách se Emma Smetana představila jako moderátorka předpovědi počasí na TV Nova. Později začala moderovat hlavní televizní zprávy na TV Nova, které moderovala v letech 2012 až 2016.

Jordan Haj

Izraelský muzikant, herec, režisér a scenárista. Narodil se v Československu, je však česko-palestinského původu. Do deseti let žil s rodiči v Karlových Varech, poté se přestěhoval se svým otcem do Izraele, kde také prožil většinu svého dětství.  

V roce 2010 se však definitivně vrátil do České republiky, kde nastoupil na pražskou DAMU, obor herectví činoherního divadla, které úspěšně dokončil v roce 2015.

Do povědomí diváků se zapsal díky seriálům Vyprávěj (2012-2013) a Gympl s (r)učením omezeným (2013).

Láska na první pohled to rozhodně nebyla

Spokojený a šťastný pár už tvoří tato dvojice dlouhých patnáct let. Nikdo by nejspíš však neuvěřil tomu, že se nejednalo ani náznakem o lásku na první pohled. Ba naopak…

K seznámení došlo díky bratranci, se kterým se Emma vydala na venkovní promítání filmu, které Emma nechtěla absolvovat kvůli zimě. Bratranec ji ale zadržel, s tím, že počkají na kamarády, kteří mají donést deky. Kdo byl tehdy ten muž s dekou už si všichni domyslí.

 Prvních pár týdnů po seznámení nebyl ani nejmenší náznak toho, že by z té počáteční nevraživosti mohl vzniknout tak silný vztah. Ani sama Emma tomu nevěřila: “ Počítala jsem s tím, že kdyžtak si to srdce zlomím, ale že to stejně bude stát za to“ – prozradila v jednom rozhovoru. Byla si prý totiž vědoma Jordanových úspěchů u něžného pohlaví. Avšak navzdory odrazování z řad blízkých se do vztahu vrhla po hlavě. Nelehký společný start plný překážek však vystřídal jeden úspěch za druhým, nejen v soukromém životě.

Společná pěvecká kariéra

Emmu Smetana a Jordana Haje spojuje také velká společná láska – láska k hudbě. Proto se před nějakou dobou pustili do společného hudebního projektu, ze kterého vznikla společná hudební deska (By Now, 2022).

První společný hudební počin odstartovali singlem No Fire, který vyšel v roce 2016 na debutové sólové desce Emmy s názvem What I’ve Done.

V roce 2021 se dokonce zúčastnili Eurovize, kde zaujali svou společnou písní s názvem By Now. Tuto píseň složil Jordan během noci při společné dovolené na Bali, kde zrovna rodina trávila dvojměsíční dovolenou.

V současné době spolu odstartovali celorepublikové turné, které velkolepě zakončí v pražském Fóru Karlín (4.11.2023). Bude se tak jednat o doposud největší koncert v jejich životě, na který se již teď připravují.

Šťastná rodina

Emma a Jordan jsou pyšnými rodiči dvou malých dcer – Lennon Marlene Haj Smetana (*2016) a Ariel Ava Haj Smetana (*2021). Společně stráveného času s dětmi není moc. Při jejich pracovním tempu, kdy tráví většinu času na cestách jim vypomáhají chůvy, které podle slov Jordana “pomáhají při denní rutině dětí a jsou tam pro děti, když my nejsme poblíž“.

Pravidelně si však užívají rodinné pohody na dovolených, trvajících i několik týdnů, které velmi rádi sdílí se svými fanoušky na sociálních sítích.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist