Dwayne Johnson alias The Rock je nejen film Rychle a zběsile, ale také dokonalé ztělesnění amerického snu

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Kdo by neznal známého herce Dwayne Douglas Johnsona, kterému se díky jeho svalnaté postavě přezdívá ,,The Rock“. Narodil se 2. května 1972 v Kalifornii a proslavil se zejména jako herec, filmový producent a bývalý profesionální wrestler.

Základní školu navštěvoval Dwayne Johnson na Novém Zélandu, kde jako malý hoch žil s rodinou své matky. Po přestěhování do USA nastoupil na střední školu President William McKinley na Havaji v Honolulu. Když se jeho rodina přesunula do Pensylvánie, začal chodit na Freedom High School, kde se Dwayne Johnson stal členem wrestlingového týmu a týmu amerického fotbalu. Jako nadějný hráč získal stipendium na University of Miami a působil tak v Miami Hurricanes.

Dwayne Johnson a osobní život

Svou první manželku Dany Garciu Dwayne Johnson potkal na Miami University. Pár se vzal 3. května 1997. V roce 2001 se jim narodila dcera Simone, která se před třemi lety dala taktéž na wrestlingovou kariéru. Manželství vydrželo 10 let a bohužel skončilo rozvodem. V roce 2007 začal Dwayne Johnson chodit s Lauren Hashian, kterou si vzal o 12 let později na Havaji. S ní má dvě dcery.

V roce 2004 získal nejprestižnější samojský titul Seiuli, který patří významným náčelníkům a řečníkům. Ten mu udělil sám náčelník Samoji – Malietoa Tanumafili II.

Herec s rodiči - Ata Johnson, Dwayne Johnson, Rocky Johnson - Foto: Depositphotos
Herec s rodiči – Ata Johnson, Dwayne Johnson, Rocky Johnson – Foto: Depositphotos

Dwayne Johnson jako úspěšný wrestlingový zápasník

Dwayne Johnson šel ve šlépějích své rodiny, když se stal wrestlingovým zápasníkem. Jeho otec Rocky Johnson byl velmi úspěšný, stejně tak i jeho dědeček Peter Fanene Anderson a babička. Wrestlingu se věnují i někteří jeho bratranci.

Je považován za jednoho z nejlepších profesionálních wrestlerů všech dob a svou kariéru začal v roce 1996. První zápas odehrál 17. listopadu 1996 na Survivor Series v osmičlenném vyřazovacím zápase; jako jediný přežil a vyřadil poslední dva členy soupeřova týmu. O rok později se stal mistrem světa v kategorii do 18 let. Dwayne Johnson se stal 10x světovým wrestlingovým šampionem a získal i mnoho dalších titulů.

Dwayne Johnson a jeho herecká kariéra

Během své kariéry se stal Dwayne Johnson jedním z nejlépe placených a nejúspěšnějších herců v Hollywoodu. V televizi se poprvé objevil v roce 1999 a to v jedné epizodě seriálu Zlatá sedmdesátá, kde si zahrál svého otce. O rok později ztvárnil postavu mimozemského zápasníka v epizodě seriálu Star Trek.

Prvních větších rolí se dočkal ve snímcích Mumie se vrací (2001) či Král Škorpion (2002). Na 80. ročníku udílení Oscarů předával Oscara za nejlepší vizuální efekty. Velký úspěch přišel v roce 2011, kdy ztvárnil Luka Hobbse ve filmu Rychle a zběsile 5, který se stal sedmým nejvýdělečnějším filmem roku 2011. Pokračování tohoto filmu se bez Dwayne Johnson nemohlo obejít. Díky tomu byl časopisem Forbes označen za nejvýdělečnějšího herce roku 2013.

Dále ztvárnil titulní postavu ve filmu Herkules (2014), zahrál si společně s Kevinem Hartem v akční komedii Centrální inteligence (2016) a daboval polynéského poloboha Mauiho v animované pohádce Odvážná Vaiana od tvůrců Disney. Následovaly dva trháky Pobřežní hlídka a Jumanji (2017). Z filmů posledních let lze jmenovat např. Rampage a Mrakodrap (2018), dále Red Notice (2021) či Black Adam (2022).

Premiéra filmu Red Notice - Dwayne Johnson, Gal Gadot a Ryan Reynolds - Foto: Depositphotos
Premiéra filmu Red Notice – Dwayne Johnson, Gal Gadot a Ryan Reynolds – Foto: Depositphotos

Dwayne Johnson jako producent

V roce 2012 založil Dwayne Johnson produkční společnost Seven Bucks Productions. O dva roky později produkoval a také se sám objevil ve filmu Souboj s rodinou, komediálním dramatu o Paige a její rodině, která je profesionální wrestlerkou.

V roce 2021 se na stanici NBC začal vysílat jeho životopisný komediálně-dramatický seriál Young Rock.

Johnson se bude podílet a hrát ve filmu Král (2024), který pojednává o králi Kamehameha, jenž sjednotil havajské ostrovy. Natáčení bylo bohužel přerušeno kvůli pandemii COVID-19 v roce 2020.

Dwayne Johnson – drsňák s citlivou duší

Dwayne Johnson nemá srdce z kamene a když má možnost, rád pomůže. Zde pár příkladů.

Založil nadaci Dwayne Johnson Rock Foundation, která pracuje s nevyléčitelně nemocnými dětmi. V roce 2007 věnoval se svou tehdejší manželkou Dany Garciou milion dolarů univerzitě v Miami na podporu rekonstrukce jejího fotbalového zázemí. Univerzita přejmenovala šatnu Hurricanes na Johnsonovu počest.
V roce 2017 věnoval 25 000 dolarů na pomoc při hurikánu Harvey.
Dále věnoval tělocvičnu vojenské základně na havajském ostrově Oahu.
Po havajských záplavách v roce 2018 spolupracoval s neziskovou organizací Malama Kauai, která pomáhala odstraňovat způsobené škody.
Několikrát také spolupracoval s nadací Make-A-Wish Foundation.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist