DJ Mike Trafik o tom, co má společného muzika a jídlo a o své fusion restauraci Jam and Co.

DJ Mike Trafik - Foto: Instagram
DJ Mike Trafik – Foto: Instagram

Lidé si nejspíš DJ Mike Trafika spojí s hudbou pražské party PSH, ale málokdo už ví, že ve Vršovicích vlastní restauraci. My jsme se s ním sešli, abychom se ho poptali na jeho plány na poli hudebním, ale také se dozvěděli, co nového chystá ve své fusion restauraci Jam and Co. Na co se můžete těšit, si přečtete v rozhovoru, který se vedl ve velmi bezprostředním duchu.

Má něco společného mixování hudby a míchání chutí v receptech?

Ano má, primárně to, že oboje je kulturou, hudba i gastronomie. Při produkci skladby pak stejně jako v kuchyni kombinuješ zvuky/ingredience a výsledek musí nejen dobře hrát/chutnat, ale taky dobře vypadat a mít hlavu patu… he he. Tohle silně eufemistický přirovnání a popis je ale realitou. Jde to ruku v ruce a v našem případě, kdy je pro nás důležitý výsledek, tedy chuť, to platí dvojnásob.

Na čem si teď v jídle ujíždíš?

Osobně hlavně na našich Tydle nudle, čerstvých nudlích Udon a Ramen. Kim chi je celoživotní závislost, i silný vývary jsou moje slabost. Naše Udon nudle s krevetama a mušlema s kimchi jsou naprosto super.

Jaký máš vztah k elektromobilitě? Máš elektriku?

Nulovej, obě moje auta mají benzinový motor a šest válců. No hate)

Tvoje vysněné auto? Měl si třeba jako malej plakát s nějakým autem?

Vysněný auto bylo vždy Porsche 911 Carrera, měl jsem angličáky, Matchbox byla klasika a must have.

Máte za sebou koncert v Ledárnách Braník, prý byl velký. Dopadlo to podle očekávání? A jak se vám na pódiu po těch letech spolupracuje?

Byl to nasty letošní spektákl, vyprodáno, celkem přes 2500 lidí a kapela hrála jak o život. Byl to pro letošek náš poslední koncert s živou kapelou, myslim, že nejlepší. Teď si dáme pauzu a od listopadu nás čeká přes dvacet shows po klubech.

Kdy se můžeme těšit na nové album? Plánujete něco?

S PSH děláme společně koncerty a čekaj nás nějaký singly, stále spolupracujeme i ve studiu.

Dělám ale na svojí produkční sólo desce, která nebude rapovaná, ale zpívaná. Vyjde do konce roku a vy si zapamatujte název Melodrama.

Barbie, nebo Oppenheimer? Viděls? Co na ty filmy říkáš?

Oppenheimer, čekám na volno v Imax (only)

Myslíš si, že sci-fi filmy předjímají nebo předvídají budoucnost? Že v těch filmem něco pravdy o budoucnosti je? Jaký máš vůbec vztah k sci-fi?

Jsem celoživotní milovník sci-fi. Blade Runner a Duna jsou moje nejoblíbenější filmy, Star Wars mám pod kůží a Solaris s Ikarií XB1 mám vypálený v mozku. Určitě předjímají a lidstvo se možná nevědomky do těch šablon samo nasoukává.

Aktuálně jsme s Vladimirem 518 a Katarzií dokončili titulní skladbu a videoklip Vidim to jako by to bylo včera k novýmu českýmu sci-fi Bod obnovy.

Víme, že jste zrekonstruovali kuchyň v tvé restauraci Jam & co. Co nového může návštěvník očekávat?

Je to tak, ještě lepší a rychleji připravený jídlo. Ergonomie a výkon strojů a spotřebičů byl hlavní motivací pro rekonstrukci.

Těšte se na říjnovou Afterwork Jam party a listopadovou první pražskou zabijačku, tak jako každý rok.

Restaurace Jam and Co.
Restaurace Jam and Co.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist