Celonárodní sbírka možná zachrání chlapečkovi Martínkovi život. A o zásluhy se už rve kde kdo

Celonárodní sbírka na malého chlapce jménem Martínek měla shromáždit 100 milionů korun. A povedlo se!!! Zhruba tolik (přesně 4 230 200 eur) stojí genová terapie lékem UPSTAZA. Martínek onemocněl genetickým syndromem, který způsobuje nedostatečnou funkci enzymu AADC. Ten je zodpovědný za správnou komunikaci nervových buněk, což způsobuje svalovu slabost, poruchy pohybu, problémy s polykáním atd. Martínek trpí nejtěžší formou tohoto onemocnění. Zcela odkázán na péči ostatních neudrží ani vzpřímenou hlavičku, trpí bolestivými křečemi, nemůže polykat. Léčba je drahá proto, že na světě se potvrdilo pouze 120 případů, lék je podáván přímo do mozku na specializovaném pracovišti a jeho vývoj stál miliardy. České pojišťovny se na Martínka vykašlaly. Obyčejní lidé ovšem ne. V lidech koluje dobro a to se dostalo na povrch. Potud dojemný příběh o jednotě lidského pokolení a jednom začínajícím životu.

Ihned po vybrání potřebné částky se však začali ozývat spasitelé. Hnus lidské společnosti tak může smutně pokračovat. Nejprve jistý hlupák a podvodník Jindřich Rachl svým hlupákům napsal, že po jeho zveřejnění zoufalé situace rodiny národ uposlechl jeho apelu a nebýt jeho, tak by se peníze nevybraly. WTF? Chudák pasoucí se na lidském neštěstí padá pekla zapomění. Ale ty, svatý Petře, si to pamatuj a tam nahoře mu to sečti.

Další spasitel na sebe nenechal dlouha čekat. Nikol Leitgeb – kdo to je? – nehrála kdysi v nějakém seriálu? o sobě přesně v duchu vyvoleného ubožáctví prohlásila, že její instagram zásadně (?!!!!) pomohl vybrat potřebnou částku. A celý český umaštěný showbyznys jí tleská!! Stádečko hlupců, pane Toole. My jenom uvedeme, že těch výzev na internetu a sociálních sítí byla o celá řada, a tak ten kdo teď soutěží o největší zásluhy, je debil.

Do toho Alena Schillerová, ta, které kdybyste nezaplatili daně, tak vás udá a soudy pošlou do vězení, vrchní dráp a potom osoba považující se za politika, jinak průměrná teta od vedle, zase využila Martínkovo neštěstí k politickým hrám. Za nás naprosto přesvědčivě další ubožák na scéně. A názor na tato tři hovada nikdy nezměníme.

A abychom končili tento sprostý a útočný článek. Pardon. Omlouvám se, ale nemůžu si pomoct. Máte malé děti? Jestli jo, tak to chápete. Pochopíte naději na život droboučkého človíčka, kterému je naprosto u zadele naše idiotská společnost. Chce se mi brečet. Tak abychom končili trochu povzbudivě, tak zakladatel a majitel Seznamu Ivo Lukačovič v příkrém rozporu z výše jmenovanými prohlásil, že po této zkušenosti bude přispívat na charitativní a jiné speciální účely ještě více anonymně. Někdo má prostě charakter na jiné úrovni.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist