Bradley Cooper vlastní ty nejmodřejší oči v Hollywoodu a talent od Pánaboha

Bradley Cooper
Bradley Cooper – Foto: Depositphotos

O Bradleym Cooperovi se říká, že má ty nejmodřejší oči v celém Hollywoodu. Kromě nich je ale majitelem i obrovského hereckého talentu, který dal na odiv v celé řadě snímků, z nichž můžeme na úvod vypíchnout třeba Amerického snipera, Terapii láskou, nebo mimořádně úspěšný snímek Zrodila se hvězda, kde se vedle něj objevila i populární zpěvačka Lady Gaga. Mimo to se objevil také v multiversu Marvelu – Avengers, ale i v celé řadě dalších filmových i seriálových rolí. Vedle samotného hraní se pak Bradley Cooper věnuje také režii a filmové produkci. Coby spolutvůrce je tak podepsán pod velice populárními projekty, z nich je tím patrně nejslavnějším poslední adaptace s Jokerem v hlavní roli z roku 2019.

Bradley Cooper – biografie

Bradley Cooper, celým jménem Bradley Charles Cooper, je americký herec, kterého můžeme vídat ve filmech, seriálech, ale třeba i na divadelních prknech. Narodil se 5. ledna 1975 v Philadelphii v Pensylvánii. Je absolventem univerzity v Georgetownu, kde získal titul z angličtiny, ale poté se zapsal na studium herectví. Debutoval pak malou roličkou v populárním sitcomu Sex ve městě, ale do širšího povědomí se dostal až poté ve špionážním seriálu Alias, kde účinkoval hned pět let let. V této době se také objevoval ve velice oblíbeném seriálu Šéfkuchař nadivoko. Poté už se posunul k celovečernímu filmu.

Tím prvním bylo Léto k nepřežití z roku 2001, ale vidět jsme ho mohli i v jiných komediích jako Nesvatbovi nebo Lemra líná. Pro počátky kariéry Coopera byly komedie vůbec typické, ale herec měl větší ambice a chtěl se dostat k vážnějším rolím. To se mu nakonec povedlo, přestože to bylo hlavně díky úspěchu další komedie – Pařby ve Vegas. Poté už se dostal třeba k akčnímu snímku Všemocný nebo k Terapii láskou, za níž si dokonce vysloužil první nominaci na Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli.

Mimochodem, dalších nominací ať už za herectví, tak produkci, přidal posléze ještě osm, ale žádnou z nich dosud ve vítězství neproměnil. Obdobné je to také u Zlatých glóbů, na něž byl nominován čtyřikrát. Vzhledem k tomu, jak moc talentovaným a pracovitým člověkem Bradley Cooper je, je to pouze otázkou času, než si slavnou sošku položí na poličku. Paradoxně si ale vysloužil také jednu nominaci na Zlatou malinu za svou roli ve snímku Slečna zamilovaná z roku 2009. Tu se mu ovšem proměnit ve vítězství podařilo.

Bradley Cooper – soukromí a vztahy

Bradley Cooper byl dosud jednou ženatý, a to krátce v období od podzimu 2006 do jara 2007 s herečkou Jennifer Esposito, která poté požádala o rozvod. Od té doby vystřídal herec několik dalších partnerek, přičemž se po jeho boku obvykle objevují ženy ze showbyznysu, a to převážně herečky či modelky. Rok randil s Renée Zellweger a poté i se Zoe Saldanou. V dubnu 2015 poté začal chodit s ruskou topmodelkou Irinou Shayk, mimochodem bývalou partnerkou hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda. Podle dostupných zpráv však ani tento vztah nevydržel, třebaže spolu pár zplodil potomka, a sice dcerku Leu, která se narodila v březnu 2017.

Ohledně dalších vztahů herce se toho moc neví. Údajně se scházel v různých dobách se zpěvačkou Lady Gaga, nebo i další hvězdou s nezaměnitelným hlasem – Adele, ale to se nikdy zcela nepotvrdilo. Ovšem, ani nevyvrátilo. Podobně jako třeba i románek s Jennifer Lopez.

Bradley Cooper a Lady Gaga
Bradley Cooper a Lady Gaga – Foto: Depositphotos

Bradley Cooper – současnost

V současné době se Bradley Cooper věnuje natáčení nových snímků, přičemž tím prvním, jehož bychom se měli během letošního roku dočkat, by mělo již třetí pokračování oblíbené série Strážci galaxie, načež by pak měl následovat životopisný film o legendárním světovém dirigentovi Leonardu Bernstainovi. Vedle toho se jako producent věnuje přípravě dalších dvou snímků, které by měly brzy dorazit na stříbrné plátno. V současnosti pak herec patří mezi nejlépe vydělávající celebrity vůbec a také často figuruje na předních příčkách nejkrásnějších mužů planety.

Bradley Cooper – zajímavosti

Bradley Cooper je mužem mnoha talentů. Umí plynule mluvit francouzsky, což se naučil během studijního pobytu ve Francii. Tu a tam tuhle dovednost ukáže i v některém ze svých filmů. Podobně jako i svou další velkou radost, jíž je vaření. To ho údajně naučila jeho babička, když byl ještě malý. Údajně má pak velkou slabost pro pokrmy z italské kuchyně. A jeho dětský sen? Prý se chtěl stát japonským samurajem. To se mu sice nepoštěstilo, ale během své herecké kariéry měl (a pravděpodobně) bude mít spoustu příležitostí si různé bojové scény vyzkoušet. Dále je ještě vhodné zmínit, že Bradley Cooper je velkým filantropem a angažuje se především v projektech zaměřených na boj s rakovinou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist