Brad Pitt, pohodář pod hollywoodskými reflektory i idol žen a hlavně skvělý herec

Brad Pitt, filmový festival v Benátkách
Brad Pitt, filmový festival v Benátkách – Foto: Depositphotos

Jedna z nejzářivějších hvězd současného filmového nebe – to je Brad Pitt. Americký herec, který je podepsán pod celou řadou zcela kultovních rolí. Kromě toho, že je extrémně úspěšným hercem, patří i mezi ty vůbec nejoblíbenější. Vedle toho se také věnuje produkci, přičemž i v ní dokazuje svůj skvělý čich na úspěšné filmy, což v posledních letech ukázal hned několikrát. Za snímek 12 let v řetězech dokonce Brad Pitt získal coby producent Oscara za nejlepší film.

Brad Pitt – biografie

Brad Pitt, celým jménem William Bradley Pitt, se narodil 18. prosince 1963 v Oklahomě, ale vyrůstal ve Springfieldu ve státě Missouri, kde také v osmdesátých letech navštěvoval tamní univerzitu, kterou však těsně před ukončením opustil, aby se mohl naplno věnovat své herecké kariéře.

Po menších televizních rolích na sebe pak poprvé výrazně upozornil ve filmu Thelma a Louise, po níž následovaly snímky jako Interview s upírem nebo Legenda o vášni. Poté přišla jedna z kultovních rolí jeho dosavadní kariéry, jíž nebylo nic jiného, než ta, kdy ztvárnil policejního detektiva v thrilleru Sedm a záhy i hlavního záporáka ve snímku 12 opic, za což si dokonce vysloužil Zlatý glóbus a byl nominován na Oscara. V devadesátých letech se pak objevil kupříkladu ve snímcích jako Sedm let v Tibetu, či o něco mysterióznějších projektech jako Klub rváčů nebo Seznamte se, Joe Black. V té době už patřil mezi nejúspěšnější herce současnosti, což poté už jen opakovaně potvrzoval v dalších filmech, jako třeba Dannyho parťácích nebo Tróje, kde ztvárnil samotného řeckého válečníka Achilla.

Přelomový projekt pro jeho život pak byl i film Pan a paní Smithovi, na kterém spolupracoval s Angelinou Jolie, přičemž s ní navázal během natáčení vztah. Později se i vzali. Herecká kariéra Brada Pitta je přeplněná celou řadou úspěšných filmů. Mezi ně patří třeba i Strom života, Hanební parchanti, Moneyball, Tenkrát v Hollywoodu či Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Do dnešního dne byl hned čtyřikrát nominován na Oscara za roli ve vedlejší i hlavní roli, přičemž ve vítězství proměnil až poslední nominaci, a to za roli ve snímku Tenkrát v Hollywoodu od hvězdného režiséra Quentina Tarantina. Nesmíme ani zapomenout na to, což už bylo zmíněno v úvodu, a sice, že získal jednu sošku i jako producent, a to za film 12 let v řetězech, který se zabývá tematikou otrokářství v polovině 19. století.

Brad Pitt – soukromí a vztahy

Dosud byl Brad Pitt dvakrát ženatý. Poprvé s Jennifer Aniston, s níž se rozvedl již v roce 2005 a poté s Angelinou Jolie, o čemž už byla tak trochu řeč. Společně vychovávali hned šest dětí, přičemž tři si osvojili na základě adopce. Šušká se i o tom, že právě děti byly důvodem, proč manželství obou celebrit nevydrželo. Pitt a Jolie se pak rozvedli v roce 2019, ale stále probíhají soudní tahanice ohledně majetku a opatrovnictví dětí. Podle posledních zpráv však soud rozhodl o střídavé péči, o což ostatně i sám Brad Pitt stál, zatímco Jolie trvala na výhradním umístění do její péče. Toto rozhodnutí však nemusí být konečné.

Brad Pitt – současnost

V současné chvíli herec randí s modelkou Ines Ramon, které údajně již také představil své děti, třebaže s tím jeho předchozí manželka nesouhlasí. Dále se věnuje celé řadě filmových projektů. V příštím roce by se měl objevit coby herec ve snímku Wolves režiséra Jona Wattse, u kterého by měl stát i jako jeden z producentů. Ostatně, producentské role se v letošním roce zhostí hned u tří nových snímků. Brad Pitt vlastní i svou produkční společnost, která ho momentálně zaměstnává asi nejvíce.

Brad Pitt – zajímavosti

Brad Pitt je už od mládí vášnivým kuřákem, ale má údajně velkou slabost také pro kávu a pivo. Ve volném čase provozuje různé sporty, přičemž u něj dominuje hlavně cyklistika, tenis a také trocha adrenalinu v podobě horolezectví. Co se málo ví, tak umí hrát na kytaru a dokonce vlastní i pár skutečně vzácných hudebních nástrojů. Jako spousta mužů má také slabost pro rychlá a luxusní auta. Na závěr se ještě vrátíme do časů dávno minulých, kdy nebyl Brad Pitt ještě tak vyhledávaným hercem a jeho kariéra teprve startovala. Aby se v té době uživil, střídal různá zaměstnání. Kupříkladu byl řidičem limuzíny, ale co je zajímavější a zábavnější – svého času nosil oblek kuřete, aby tímto způsobem propagoval jednu z restaurací.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist