Bouřlivá doba začátků filmu ve spektáklu Babylon s Bradem Pittem a Margot Robbie v hlavních rolích

Babylon film
Babylon film – Foto: Paramount Pictures

Děj filmu Babylon je vsazen do Hollywoodu, 20. let 20. století, jen o několik málo dekád později od vynalezení filmu. Los Angeles tehdy nebyla stejnou metropolí, jako ji známe v současnosti. Věci se hodně rychle měnili, město se rozrůstalo a přechod z němých filmů na filmy se zvukem změnila vše od základů…

Bouřlivé dvacítky a velké sny

V traileru na film Babylon můžeme vidět město plné herců a hereček mající velké sny, chtějí změnit svět, ale možná ze všeho nejvíc chtějí hlavně pařit. Však také žijí v období, kdy kraloval Jazz, bouřlivé dvacítky jsou známy svými nespoutanými večírky a užíváním si přítomného okamžiku, jak jen to šlo. Hlavní postavy tedy neuvidíme jen tančit, ale také brát drogy či bojovat s chřestýši. Hlavně je ale Babylon o zhýralosti tehdejšího Hollywoodu a následcích, které takový život mohl přinést. 

Babylon film - Margot Robbie
Babylon film – Margot Robbie – Foto: Paramount Pictures

Spousta postav, ani chvilka nudy

Milovníka večírků, Jacka Conrada, si zahrál Brad Pitt. Jeho role byla inspirována skutečnými mužskými idoly 20. let, kupříkladu Clarkem Gablem nebo Johnem Gilebertem. Nellie LaRoy (Margot Robbie) představuje herečku na začátku své kariéry, jež je v Los Angeles nováčkem a neváhá se okamžitě pustit do všeho, co toto město nabízelo. Inspirací této postavy byly Clara Bow, Joan Crawford či Alma Rubens. Diego Calva (Manny Torres) je mexickým imigrantem, který se zrovna přistěhoval do Hollywoodu a celé to šílenství kolem zažívá na vlastní kůži poprvé. 

Postavu Jamese McKaye si zahrál Tobey Maguire, původně se myslelo, že inspirací v tomto případě byl Charlie Chaplin, ale zatím není jasné, jestli to tak nakonec bude. Lady Fay Zhu (Li Jun Li) se zdá být v mnohém inspirována Annou May Wong, první čínsko-americkou filmovou hvězdou a módní ikonou té doby. Jedinou skutečnou postavou z historie je Irving Thalberg, filmový producent, kterého si zahrál Max Minghella. 

V kinech od 19. 1. 2023

Délka: 188 minut

Režie: Damien Chazelle

Zdroj článku: https://movieweb.com/babylon-everything-we-know/

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist