Ben Affleck se z drsného bostonského předměstí dostal až na vrchol Hollywoodu

Ben Affleck na premiéře filmu Liga spravedlnosti
Ben Affleck na premiéře filmu Liga spravedlnosti – Foto: Depositphotos
Ben Affleck je herec, který se zapsal nezapomenutelně do srdcí fanynek. Hrál v mnoha slavných filmech a některé také režíroval.

Kdo je Ben Affleck

Ben Affleck se narodil v Berkley a má skotské a irské předky. Začal hrát ve 24 letech se svým kamarádem Mattem Damonem. Nejprve byl ve vedlejších rolích, poté hrál i hlavní role ve vlastních filmech. Už jako malý se však objevil v menší roli v osmi letech v seriálech. Začal v seriálu podle Danielly Steelové Daddy.

S Mattem Damonem debutoval ve filmu Školní pouta. Nejvíce však byl vidět ve filmu Dobrý Will Hunting. Dostal za něj Oskara a stal se z něj slavný herec. Katapultoval ho na hvězdné nebe až film Armageddon. Slávu získal také filmem Zamilovaný Shakespeare a Živelná pohroma.

Armageddon

Armageddon je film, který se stal velkým hitem. K zemi se blíží obří asteroid a tak je zvoleno několik ropných pracovníků, aby navrtali asteroid. Ten se roztrhne a spadne na menší kousky. Hraje v něm Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler a další herci. Ben Affleck hraje ve filmu mladého kosmonauta, který se vrátí ke své ženě. Film je natočen velmi epickým způsobem a stal se slavným trhákem.

Někteří herci se objevili společně už ve filmu Skála. Celosvětová premiéra filmu se konala 30. června 1998 ve Westwoodu. Ve filmu byly použity záběry skutečného raketoplánu.

Ben Affleck jako Batman

Ben Affleck se objevil v roli Batmana. Tato slavná komiksová postava byla ztvárněna mnoha herci. Ben Affleck si zahrál ve filmu Batman: Úsvit spravedlnosti. Byl natočen roku 2016 Zakem Snyderem. Scénář byl vytvořen na motivy komiksů. Film sleduje osudy dvou superhrdinů, Batmana a Supermana, kteří spolu soupeří.

Na filmy o Batmanovi navazuje Liga spravedlnosti, kde Batman a Wonder Woman vytvořili tým, kde jsou lidé s nadlidskými schopnostmi. Chtějí zachránit lidstvo před zlým Steppenwolfem. K Batmanovi a Wonder Woman se přidají Aquaman, Flash a Cyborg.

Akční filmy Bena Afflecka

Argo je příběh, který inspirovaly skutečné události. Odehrává se na východě v Iránu, kde jsou uneseni vojáci. Na svoji záchranu pozvou filmaře, že natočí film. Místo herců však hrají vojáci, kteří pak s filmaři také odjedou domů. Film se setkal s úspěchem a obdržel Oskara i Zlatý globus za režii. Vojenství se věnuje také akční film Trojí hranice. Dobrodružné drama plné napětí.

Hra na hraně je snímek s Benem Affleckem a Justinem Timberlakem o studentovi, který při online hrách přijde o peníze a je pověřen odcestovat do Kostariky, kde musí hrát velmi hazardní hru s nebezpečnými lidmi. Film je plný napětí a dobrodružství.

Zmizelá, mysteriózní thriller o pohřešované ženě, která zmizela na páté výročí svojí svatby. Příběh se zabývá pátráním, při kterém se rodina dostává do střetu s médií a celý případ je překroucen, přičemž jsou osočovány nevinné osoby. Film získal ceny Academy Awards, Golden Globes a další.

Jason Momoa, Henry Cavill, Ezra Miller, Gal Gadot, Ray Fisher, Ben Affleck
Jason Momoa, Henry Cavill, Ezra Miller, Gal Gadot, Ray Fisher, Ben Affleck – Foto: Depositphotos

Dramatická a komediální tvorba

Dobrý Will Hunting je psychologický film, který vypráví o muži, jež vyřešil matematický příklad zcela náhodně a stal se tak členem akademické obce. Je to však jen chudý člověk, který si s novou situací nedokáže pořádně poradit.

Zamilovaný Shakespeare je film o londýnském dramatikovi procházejícím tvůrčí krizí. Má odevzdat divadelní hru, ale nezvládá ji napsat. Potká dívku Violu a zamilují se. Dívka je však provdána a ona odjede pryč. Je to dramatický příběh plný zvratů a nešťastných událostí, u kterého si popláčete.

Air: Zrození legendy je sportovní komedie o podnikání v basketbalovém týmu. Je zábavná a na plátna kin přijde v letošním roce. Sportovní tématika se objevila i ve filmu Cesta zpátky. Opět Ben Affleck ztvárňuje hráče basketbalu. Tentokrát však vyhaslou hvězdu propadlou alkoholu, která se snaží vyrovnat se svými traumaty a dostat opět na výsluní.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist