Barva roku se nejvíc hodí na léto! Jak na VIVU MAGENTU i bez kadeřníka?

Viva Magenta - Foto - Depositphotos
Viva Magenta – Foto – Depositphotos

Živá, jasná, růžovofialová – taková je Viva magenta! Dokonalý odstín pro oční stíny, rtěnky, oblečení i doplňky. Zamilovali jste se do barvy roku 2023 natolik, že byste ji chtěli vyzkoušet i na svých vlasech? Nemáte čas na dlouhé návštěvy salónů, ale zároveň nevíte, jak takového odstínu dosáhnout doma? Tápete ve velkém množství barev a možností? V následujícím článku poradíme, jak stylové Viva magenty docílit i bez kadeřníka!

Barvící masky – magenta jen na pár dní!

Přestože módní odborníci tvrdí, že Viva magenta vyniká tím, že sluší všem napříč barevnými typy, vždy záleží zejména na vašem osobním pocitu, proto pokud chcete magentu na vlasech pouze vyzkoušet nebo s ní zazářit na víkendovém festivalu, zvolte smývatelnou barvu. Začít můžete s různými barevnými spreji či tužidly na vlasy. Ideální variantou jsou barvící masky. V drogerii bývají k dostání masky od značky Schwarzkopf z řady LIVE Colour & Care. Z profesionálních značek tyto produkty nabízí Wella Professionals s produkty Color Fresh nebo například italská značka Fanola s edicí Color mask. Masky vlasy navíc krásně vyživí. Tato varianta není příliš vhodná pro brunetky, na jejichž vlasech barevný výsledek nebude tolik patrný, dojde jen k jemnému natónování vlasů. Masky mají také obvykle pouze několik základních odstínů a Vivu magentu je nutné si namíchat. Jak na to, poradíme na konci článku!

Semi permanentní barvy – ideální na léto

Semi permanentní barvy jsou ideální, pokud chcete růžovou nosit v rámci týdnů a také když po růžové, ale stále zcela bez poškození vlasů. U některých značek se můžete řídit konkrétními názvy.  Odstín High Magenta z řady barev Color Fresh Create zakoupíte od značky Wella Professionals, barvu My! Magenta nabízí firma Londa professional, která se vyrábí v rámci edice Color Switch a u firmy Joico s řadou Color Intensity a české značky Colour by Nikola najdeme přímo odstín Magenta. Firma La riche directions nabízí magnetové odstíny pod názvy Rubine či Tulip. U značky Manic Panic magentně nejvíce odpovídá Cleo Rose. Semi permanentní barvy lze zakoupit v rámci již zmíněné řady Schwarzkopf LIVE a u dalších profesionálních firem, kterými jsou Matrix, Fanola či Subrina Professional. U těch si ovšem magentový odstín musíte opět namíchat.

Přestože tyto barvy už na tmavé vlasy chytají lépe než ty smývatelné, stále platí, že optimálního výsledku dosáhnete spíše na světlých vlasech.

Viva Magenta - Foto - Depositphotos
Viva Magenta – Foto – Depositphotos

Permanentní barvy – Viva magenta na celý rok

S křehkými, poškozenými či opravdu tmavými vlasy se do odbarvování a barvení permanentními produkty doma raději nepouštějte. Jste si jistí, že to vaše vlasy zvládnou, barvíte se sami doma už léta, vyhovuje vám to anebo se zkrátka nebojíte riskovat? Pokud máte světlé vlasy nejjednodušší by bylo zvolit jednu z klasických „krabičkových“ barev z drogerie, ale odstín magenta spíše nenajdete (nejblíže této barvě budou fuchsiové odstíny). Můžete se tedy vydat cestou profesionálních permanentních a demi permanentních barev, jejichž nespornou výhodou je možnost výběru z desítek různých magentových odstínů.

Tyto barvy vždy musíte smíchat s vyvíječem – zvolte nejlépe krémový typ. Nicméně, aby byla Viva magenta opravdu zářivá je téměř vždy nutné odbarvení vlasů. Pro tento proces potřebujete taktéž krémový vyvíječ, který se míchá se zesvětlujícím práškem. Ideální volbou jsou zesvětlovací sady určené k domácímu barvení. Na takto odbarvené vlasy stačí nanést semi permanentní barvu, ale pro opravdu dlouhotrvající výsledek lze pokračovat i permanentními typy. V těchto případech, kdy se rozhodnete pro barvení pomocí oxidantů, se striktně řiďte návodem, abyste v lepším případě předešli otřesnému barevnému výsledku, v tom horším úpnému spálení vlasů.

Jak si namíchat Viva magentu?

Pokud značka, kterou jste si vybrali, nemá v nabídce barvu odpovídající Viva magentě, můžete se ji pokusit namíchat. Míchání permanentních barev raději opravdu přenechte profesionálům, ale mixování semi permanentních barev a barevných masek je poměrně jednoduché. Barva, kterou si namícháte bude totiž zhruba odpovídat celkovému barevnému výsledku. Jak tedy docílit Viva magenty? Základem je sytě červená, která se zkombinuje s modrou. Začněte kapkou modré a postupně přidávejte, dokud s barvou nebudete spokojeni. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist