Barbie má svůj film. Margot Robbie a Ryan Gosling excelují v parodii na růžovou

Film Barbie - Foto: Depositphotos
Film Barbie – Foto: Instagram

O filmu Barbie se spekuluje asi rok, od okamžiku, kdy svět spatřil první snímky Margot Robbie jako Barbie a Ryana Goslinga jako Kena. Film režírovaný Gretou Gerwig podnítil pulzující trend „Barbiemánie“, kde jde samozřejmě hlavně o růžovou barvu, ať už pro oblečení, doplňky nebo vybavení domácnosti.

S oznámením uvedení 21. července (v Česku 20. července) v kinech filmový rozruch dosáhl svého vrcholu. Natáčení filmu bylo drženo pod pokličkou, ale i tak se podařilo získat některé zajímavé podrobnosti.

Skutečné scény byly natočeny v Los Angeles

Jak je patrné z upoutávek, Barbie opouští svůj dokonalý svět plný růžové barvy a ocitne se v Los Angeles. Na své dobrodružné cestě však nebude sama. Aniž by si to přála, na její dobrodružné výpravě ji doprovodí trošku vlezlý Ken. Alespoň tak si to vyložili zvědavci, kteří viděli na natáčení na promenádě Venice Beach s oblíbenou herečkou i Goslinga. A aby to nebylo málo, na natáčení byl na bruslích viděn i Will Ferrell.

Domy snů Barbie byly inspirovány Palm Springs

Kulisy pro film byly postavené na pozemku Warner Bros studia a inspiraci filmaři našli v architektuře skutečných uliček Palm Springs.

Kulisy domů byly postavené o 23 % menší, než je běžná velikost. To znamená, že stropy jsou mnohem blíže hercům a přejít místnost trvá jen pár kroků. Celé to má zvláštní účinek. Herci vypadají v prostoru velcí, ale zároveň jako celek působí záměrně zmenšeně.

Růžová mánie

Tvůrci nabídli v rámci propagace filmu fanouškům prohlídky míst, kde se natáčelo. Jde o kombinaci skutečných kulis v 3D a pláten v 2D. Bystrý divák to uvidí třeba u otevřené lednice v 3D, která má svůj obsah ve 2D. I to má svůj význam. Prostor má vypadat tak trochu kýčovitě, jako samotný svět Barbie. Velkou roli sehrálo reflexní pozadí ve zlatých a růžových odstínech. O vysoký lesk se postarala světla. Malovaná pozadí dodávají světu umělý dojem, filmaři spotřebovali nadměrné množství růžové fluorescenční barvy, celé natáčení vyžadovalo mnoho odstínů růžové. Existovala dokonce pláž s růžovým pískem.

Kdo je Barbie

Margot Robbie jako Barbie - Foto: Instagram
Margot Robbie jako Barbie – Foto: Instagram

Margot Elise Robbie se narodila dne 2. července roku 1990 v Dalby v Queenslandu v Austrálii a jako dítě z rozvedeného manželství to neměla snadné. Doma nebylo moc peněz, a tak se Margot rozhodla pomáhat jako pokojská nebo servírka. První herecké zkušenosti získala už v Austrálii, ale na živobytí to nebylo. Proto se rozhodla odjet do Hollywoodu.

To není pro cizince úplně snadný úkol. Ale ona uspěla. Hodně jí pomohla postava Naomi Lapaglia ve filmu Vlk z Wall Street, ve kterém dala facku svému hereckému kolegovi Leonardu DiCapriovi. Tato postava jí proslavila. Za honorář splatila dluhy matky, se kterou má velice vřelý vztah. Byla to právě matka, kdo ji vedl k oltáři v roce 2014, když si brala Toma Ackerleyho. Na otce nemá nejlepší vzpomínky.

Margot Robbie je známá také tím, že komentovala situaci svých hereckých kolegyň ohledně sexuálního obtěžování. Ona sama se nikdy do takové situace nedostala, nebere to jako běžný jev. Stejně důrazně se staví vůči různým zaručeným dietám hvězd a akcím jako je suchý leden nebo únor. Doma si nepotrpí ani na novoroční předsevzetí.

Kdo je Ken

Ryan Gosling jako Ken - Foto: Instagram
Ryan Gosling jako Ken – Foto: Instagram

Ryan Gosling se narodil 12. listopadu 1980 a pochází z města London v kanadské provincii Ontario. Ani on neměl to štěstí, aby vyrůstal v úplné rodině. Po rozvodu rodičů zůstal žít s matkou a starší sestrou. Ve škole si prošel ošklivou šikanou a vzdělání ukončil v 17 letech. Odstěhoval se do Los Angeles a od roku 2011 žije v New Yorku.

Jako celá řada jiných herců, partnerky si vybíral v hereckém světě. První vážný vztah měl s Rachel McAdams, se kterou se potkal na natáčení filmu Zápisník jedné lásky. Pár se však po třech letech rozešel a Ryan se dal dohromady s výraznou herečkou Evou Mendes, se kterou žije od roku 2011 a má s ní dvě dcery.

Jeho hereckým vzorem je Gary Oldman. Kdyby se neprosadil v herectví, nejspíš by se živil jako muzikant. Je velkým milovníkem jazzu a velice dobře hraje na kytaru a zpívá. S kamarádem založil kapelu. V současnosti spoluvlastní marockou restauraci v Hollywoodu.

Plakát ke stažení: Barbie – program a vstupenky online | Vertical Entertainment s.r.o. (vertical-ent.cz)

Trailer s českými titulky: https://youtu.be/Y-uu9K5_Hws

V článku byly použity zdroje: vertical-ent.cz, csfd.cz a housebeautiful.com

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist