Ariana Grande jako mladá zpěvačka už dlouho prokazuje příslušnost ke světové hudební smetánce

Ariana Grande
Ariana Grande – Foto: Depositphotos

Jméno Ariana Grande, jako populární zpěvačku, zná většina z nás. Jaké však bylo její mládí a postupný růst její herecké kariéry? Pojďme se v tomto článku podívat trochu podrobněji na její život, rodinu a další aspekty, které pomohly vytvořit osobnost jako je Ariana.

Ariana Grande – mládí

Vlastním jménem Ariana Joan Grande se narodila roku 1993, konkrétně 26. června. Letošního roku tedy dovrší svých třicátých narozenin. Narodila se do rodiny Joan Grande a Edwarda Butera jako mladší ze dvou dětí Joan Grande. Arianiným nevlastním starším bratrem je americký tanečník a televizní osobnost Frank James Michael Grande Marchione, známý pod zkráceným jménem Frankie Grande. Dětství prožila Ariana Grande v Boca Raton, což je město v oblasti Palm Beach County na Floridě s populací přibližně 95 000 lidí.

Po pár letech strávených v hraném divadle pro děti Boca Raton Little Palm, se další cestou v jejím životě stala dráha zpěvačky. V období do svých dvacátých narozenin byl YouTube jejím aktivním prostředím, kde sdílela svůj talent v podobě cover verzích známých písní. Touto činností vstoupila do povšimnutí vydavatelství Republic Records, se kterými Ariana Grande podepsala smlouvu ve svých osmnácti letech, tedy roku 2011. O dva roky později vydala své první autorské album jako profesionální zpěvačka. Zmíněné debutové album se nazývá Yours Truly, které okamžitě dosáhlo vysoké oblíbenosti a dostalo se mezi první příčky Billboard 200. Mezi písně tohoto alba, které v celkovém počtu dosahuje čísla dvanáct,  patří například: The Way, která se dostala na deváté místo Billboard 100, Baby I, Tattooed Heart, nebo také Piano.

Ariana Grande – kariéra zpěvačky a herečky

Od úspěchu debutového alba vydala Ariana Grande nespočet písní a pořádala nemenší počet koncertů. Nejznámnějším se pravděpodobně stal právě ten ze dne 22. května 2017 v Manchesteru, kde po teroristickém útoku zahynulo přes dvě desítky lidí. Jednalo se o koncert, kdy bylo posluchačům představeno v rámci turné nové album Dangerous Woman. Je možné, že tato nešťastná událost povzbudila Arianu k zahrnutí nového žánru do své hudby a to Trapu, který se na přelomu dvacátého a dvacátého prvního století vyvinul na území Spojených států a to z původně jižanského hip hopu.

Výše bylo zmíněno, že se v dětství věnovala herectví. Tato vášeň nikdy zcela nevymizela, což lze vidět v několika filmech, které s ní byly natočeny. Nejznámějšími jsou Hurá na fotbal, Podrazák, Muži v černém: Globální hrozba,  nebo Snížek, bílý kožíšek, u kterého si vyzkoušela roli dabérky. Seriály se staly další oblastí, které zahrnula do své okruhu zájmu. Nejmladším seriálem, ve kterém si zahrála, byl seriál K smíchu (2020). Konkrétně se objevila ve druhé sérii a pátém dílu. Mezi její další seriálové počiny patří Scream Queens (2015), Griffins (2014) a Sam&Cat(2014).

Ariana Grande, Grammy Awards
Ariana Grande, Grammy Awards – Foto: Depositphotos

Ariana Grande – zajímavosti

Zpěvem ani herectvím kariéra Ariany Grande zdaleka nekončí. Její podnikání se rozšířilo i na parfémy, kdy každý rok vstoupí na trh jiná vůně počínaje vůní Ari z roku 2015, což je název odvozený od její přezdívky Ari, až po Mod Vanila a Mod Blush z roku 2022.

Kromě profesní kariéry se sluší zmínit i fakt, že od roku 2021 je Ariana Grande provdaná za Daltona Gomeze. Poslední zajímavostí, která však jistě nebude její poslední je, že se stala první ženou, která dosáhla na Instagramu 200 milionů followerů.

A jako bonus na závěr si dovolím zmínit, že v československé verzi Got talent nastupují porotci na pódium za znění jedné z nejúspěšnějších skladeb a to Bang Bang, kterou nazpívala s Jessie J a Nicki Minaj.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist