Adam Mišík a jeho přítelkyně Natálie Jirásková jsou ozdobou českého showbyznysu

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Adam Mišík je český zpěvák, kytarista a herec. Pochází z umělecké rodiny, neboť je mladším synem hudebníka Vladimíra Mišíka. Na televizních obrazovkách, plátnech kin i prknech, která znamenají svět, ho diváci mohou vídat už od jeho raného dětství.

Začátky Adama Mišíka

Adam Mišík se narodil 7. května 1997 v Praze. Už jako dítě se objevil v seriálech a filmech. Zahrál si ve Zdivočelé zemi, Cestách domů, v roce 2006 pak hrál ve snímku Kráska v nesnázích. Tehdy mu bylo teprve sedm let.

V dětství se však Adam Mišík nevěnoval pouze hraní, ale i hudbě. Hrál na kytaru a zpíval v indie rockové skupině The Colorblinds, která vystoupila například i na festivalech jako Rock for People nebo United Islands of Prague. Zahrála i na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v Lucerně.

Adam Mišík a jeho hudební kariéra

Adam Mišík se brzy vydal na sólovou dráhu. V roce 2013 spatřil světlo světa jeho první singl Tvoje světy. Ve stejném roce se Adam Mišík stal objevem roku v anketě Český slavík Mattoni, hudebních cenách Óčka a cenách Evropy 2. Jeho hudební kariéra nabrala na obrátkách. Rok 2013 je rokem, kdy Adam Mišík začal aktivně a nepřetržitě koncertovat se svou vlastní živou kapelou. Kariéra herce šla stranou. V roce 2014 vydal Adam Mišík své debutové album Parfém, v roce 2019 nahrál druhou desku „2.0.“, v roce 2020 album HILLS 97 EP.

Adam Mišík a jeho filmové role

Od té doby, co Jan Hřebejk obsadil malého Adama Mišíka do Krásky v nesnázích, uběhlo spoustu času. Adam Mišík si za tu dobu stihl zahrát ve více než dvou desítkách filmů a seriálů. Vidět jste ho mohli v Takové normální rodince (2008), filmu Andílek na nervy (2015), snímku Bajkeři (2017), filmu Zátopek (2021) a dalších.

V poslední době si zahrál ve snímku Banger (2022), a to dokonce hlavního hrdinu Alexe, který sice prodává ten nejlepší kokain v Praze, avšak chce obchodu s drogami nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Pro tento film složil Adam Mišík i píseň, kterou v jedné části i sám zpívá.

Adam Mišík a jeho televizní show

V roce 2015 se Adam Mišík zúčastnil soutěže Tvoje tvář má známý hlas (první řada). Zde si ho všimlo mnoho lidí a rozrostla se jeho fanouškovská základna. V roce 2018 se Adam objevil také v taneční soutěži StarDance aneb když hvězdy tančí. Osudný se mu však stal už třetí vyřazovací večer této populární soutěže. On i jeho partnerka Kateřina Krakowková museli taneční parket opustit.

Adam Mišík a USA

Adam Mišík se během natáčení dokumentu o svém otci Vladimíru Mišíkovi dozvěděl, že má příbuzné v Americe. Navázal s nimi kontakt a nadále ho udržuje. Kromě toho toto vše také napomohlo jeho zahraniční kariéře. V Los Angeles si vyzkoušel práci herce i zpěváka. O nabídky neměl nouzi. V nedávné době (v roce 2020) pracoval na filmu The Liberator z Netflix produkce.

Zajímavosti

Adam Mišík se věnuje i dabingu. Je oficiálním hlasem Toma Hollanda, známého z role Spider-Mana.

• Cizí Adamovi není ani politika, věnuje se rovněž charitativní činnosti (práce pro organizaci Život dětem).

• Český Forbes vybral Adama Mišíka do 30 pod 30. Zařadil se tedy mezi další mimořádné Čechy, kteří ještě neoslavili třicáté narozeniny a už to dotáhli daleko.

• Partnerkou Adama Mišíka je dcera Ivy Kubelkové Natálie Jirásková. Pár spolu i bydlí, ačkoliv Natálii je pouhých 18 let a studuje střední školu.

• V dětství zpěvák a herec toužil po fotbalové kariéře, ale vítr ho zavál jinam.

• Jaké filmy má Adam Mišík rád? Bondovky, jeho hrdinou byl vždy Daniel Craig.

Adam Mišík nazpíval duet i se svým otcem Vladimírem Mišíkem, a to pro komedii Petra Kolečka s názvem Bajkeři. Mišíkova Variace na renesanční téma se dočkala nové verze, kterou doprovází i videoklip. Nové aranžmá připravil Jan. P. Muchow.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist