5+1 tip jak vybrat motiv pro vaše skvělé tetování

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Chcete si nechat udělat své první tetování, ale nevíte, jak se dostat k tomu pravému motivu? Nebo již tetování máte a jen hledáte nové a kreativní nápady? Zkuste si přečíst následující článek, který shrnuje cesty, kterými se k motivům tetování můžete dostat!

Když víte, co chcete

Pro dobrého tatéra by neměl být problém, nakreslit motiv tetování podle vašich představ. Tato možnost se hodí zejména pokud si potrpíte na tetování, která mají nést nějaký význam. V takových případech je nejlepší, pokud dokážete velmi podrobně popsat svou představu. Tatér by s vámi motiv měl konzultovat a případně ho upravit podle vašeho přání,  proto pokud máte k motivu výhrady, určitě se ozvěte. Je to součást práce tatéra a pro vás mnohdy rozhodnutí na celý život. Tento způsob je asi nejběžnější cestou k tetování.

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Bez řečí a bez čekání – vybírejte z volných motivů

Asi nejjednodušší cestou, kterou se můžete dostat k vysněnému tetování jsou motivy, které má autor již připravené. Nejčastěji je můžete najít na instagramových profilech jednotlivých tvůrců. Obvykle jsou k dohledání ve feedu nebo shromážděny ve speciálním výběru na profilu. Někteří tvůrci na tato tetování mají dokonce speciální slevu či přednostní termín. Nevýhodou by ovšem mohlo být, že o takových motivech má autor už jasnou představu, a proto by nemusel být nakloněn případným, byť minimálním změnám.

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Varianta pro bohémy

Líbí se vám styl daného autora, ale nevíte, co byste si měli nechat vytetovat? Je vám v podstatě jedno, co na těle budete mít, hlavně když to bude pěkné? Tetování nemusí vždycky nést hluboký význam. Pokud jste založením spíše bohémové a spontánnost vám není cizí, zkuste tatérovi nechat volnou ruku. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, pro jistotu si vyberte tvůrce se zkušenostmi, který již má vytříbený svůj styl. V opačném případě by to mohl být opravdu velký risk.

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Dejte prostor svojí kreativitě

Jste kreativní duše? Nakreslete si motiv sami! Budete mít jistotu, že takový motiv budete mít jenom vy, a navíc za ním bude stát zajímavý příběh. Dnes jsou velmi populárním motivem k tetování i dětské kresby. Vaše děti budou nadšené, když svoji kresbu uvidí na vaší kůži a vy si uchováte trvalou vzpomínku na jejich dětství.

Tetování pro dobrou věc

Někteří tatéři čas od času vyhlásí dražbu svých motivů. Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, můžete využít právě této možnosti. Výtěžek z takových dražeb jde totiž obvykle na dobročinné účely. Někdy při této příležitosti můžete narazit na kresby, které se od „klasické“ tvorby daného autora nějakým způsobem liší. Můžete tak získat skutečně originální tetování a zároveň si vylepšit karmu. A to se vyplatí!

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Nestahovat, nekrást!

Cest k tomu, jak se k tetování dostat legálně, existuje poměrně dost. Proto pokud se vám zalíbí nějaký motiv, nechte si ho vytvořit tatérem, kterým byl navržen. A to i pokud vám jiný tatér slibuje, že práci provede za zlomek ceny. Cena tetování zahrnuje i práci na motivu, která se může vyšplhat až k několika hodinám. Jedná se tedy o krádež v řádech stovek, ne-li tisíců. A snad ještě více nemorální je to v konečném důsledku k člověku, který si motiv poctivě zaplatí s tím, že bude jeho jediným nositelem. Zkrátka – inspirace z internetu ano, kopírování rozhodně ne! 

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist