5 pomocníků do diety, abyste se v plavkách cítily prostě skvěle!

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Při dietě se nespoléhejte na zázračné pilulky a spalovače tuků. Je třeba být v kalorickém deficitu, abyste začali postupně hubnout a shazovat tuk. Kalorický deficit by měl být nastavený rozumně a dosáhnout ho můžete dvěma způsoby. Můžete se více hýbat nebo méně jíst. 

Ať tak či onak existuje pár potravin a produktů, které mají pozitivní vliv na naše hubnutí. Jaké potraviny a produkty to jsou? 

Zelený čaj

Zelený čaj je skvělý pomocník do diety! 

Můžete ho zařadit ve formě doplňku stravy a získat tak veškeré jeho benefity v pár kapslích nebo popíjet kvalitní čaj během dne. Zelený čaj mimo jiné je také skvělým antioxidantem, takže podpoříte také své zdraví. 

Při správně nastaveném jídelníčku a dostatku pohybu může zelený čaj dopomoci k vysněné postavě. Podílí se na spalování tuků, dodává energii a je přírodní, což je také velký benefit. 

Kofein

Kofein je často očerňován a považován za špatný. Opak je však pravdou. 

Samozřejmě se bavíme v přiměřených dávkách, pokud vypijete litry kávy denně, zdravé to moc nebude. Pokud si však dopřejete pár šálku kvalitní kávy, můžete tak podpořit také své spalování. 

Káva a kofein jsou dalšími pomocníky do diety. Nejen, že kofein pomáhá spalovat tuky, což je také důvod, proč většina spalovačů obsahuje právě kofein, ale také vám dodá energii, kterou můžete využít na tréninku a zabít tak dvě mouchy jednou ranou. 

Při vyšších dávkách kofeinu (200 mg a více) může dokonce pozitivně ovlivnit váš výkon a zvýšit sílu. 

Zelenina

Kofein i zelený čaj pomáhají se spalováním tuků, ale podívejme se na další potraviny, které mohou usnadnit naše snažení se v dietě. 

Nezapomínejte na zeleninu! Zelenina neobsahuje téměř žádné kalorie, za to je nabitá vitamíny a minerály. Takže tělo díky zelenině dostatečně zasytíte s minimem kalorií, ale také mu dodáte potřebné vitamíny a minerály pro správné fungování. 

Zelenina obsahuje vlákninu, která pozitivně ovlivňuje naše trávení. Trávení a zdravá střeva jsou poté klíčem ke zdravému fungování. Proto se snažte konzumovat zeleninu ke každému jídlu, volte vždy co nejkvalitnější. Jakmile to bude možné, pěstujte vlastní zeleninu nebo kupujte zeleninu na trzích. 

Trpíte hlady a jsou na vás porce moc malé? 

Zvětšete je pomocí salátů, nasekanému špenátu nebo použijte cuketu. Cuketu můžete dokonce použít také do sladkých pokrmů jako jsou například ovesné kaše. Zvětší objem celého jídla, chuť nezkazí, ale ani nepřidá na kaloriích. 

Bezkalorické omáčky a dochucovadla

Jste zvyklí na různé barbecue omáčky, které používáte téměř do každého jídla? Dochucujete jídla běžně kečupem či hořčicí? nebo ujíždíte na sladké chuti dezertů?

Vyměňte tyto produkty za nízkokalorické verze. Takové produkty najdete především na e-shopech se zdravou stravou a sportovní výživou. Omáčky obsahují umělá sladidla, ale v malém množství vám neublíží a mohou výrazně ovlivnit vaši dietu. 

Na trhu najdete nízkokalorickou verzi jak kečupu, tak například také sladkého kokosového krému. Můžete také objednat kapky s různou příchutí, které dezertům dodají sladkou chuť. 

Zero nápoje

Posledním tipem na produkt, který může pomoci s vaší dietou, je výměna všech slazených nápojů za bezkalorické verze. 

Určitě znáte Coca Colu Zero, ale na trhu se objevují i další upravené verze tradičních nápojů. Můžete si tak dopřát sladkou chuť nápoje Sprite či Fanta. 

Nápoje obsahují umělá sladila, která sice mohou negativně ovlivnit naše trávení, ale v malém množství nikomu neublíží. Rozhodně jsou lepší verzí než přeslazené nápoje, které bouchají kaloriemi ve švech. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist