10 nejlepších destinací pro dobrodružné cestování v roce 2023

Jistě vás potěší, že pokud patříte mezi dobrodruhy, kteří hledají vzrušení, můžete prozkoumat spoustu vzrušujících míst. Těchto 10 nejlepších destinací pro dobrodružné cestování v roce 2023 jistě ukojí vaši touhu po adrenalinu, ať už máte rádi turistiku, potápění nebo extrémní sporty. 

Nový Zéland
Nový Zéland

Nový Zéland

Dobrodruzi již mnoho let rádi navštěvují Nový Zéland, a to z dobrého důvodu. Díky zdejší skalnaté krajině, průzračným vodám a rozmanité divoké přírodě je zde k dispozici spousta aktivit. Vydejte se na zorbing v Rotorua, skočte bungee z mostu Kawarau Bridge nebo se vydejte na túru po úchvatné stezce Milford Track.

Kostarika
Kostarika

Kostarika

Každý cestovatel, který hledá dobrodružství, by se měl vydat do Kostariky. Díky bujným deštným pralesům, dechberoucím vodopádům a nádherným plážím je to ideální místo pro pěší turistiku, surfování a rafting. Nezapomeňte navštívit sopku Arenal a rezervaci Monteverde Cloud Forest.

Island
Island

Island

Island je zázračnou zemí dobrodružství a přírodních krás. Je zde spousta míst k prozkoumání díky ledovcům, gejzírům a horkým pramenům. Navštivte Modrou lagunu, šnorchlujte v Silfře nebo se vydejte na pěší túru do národního parku Ingvellir.

Machu Picchu Peru
Machu Picchu Peru

Peru

V Peru se nachází Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Po této historické stezce, která se vine pohořím And, se turisté mohou dostat na známé Machu Picchu. Incká stezka je však jen jedním z aspektů Peru. Navštivte kaňon Colca, vyrazte na sandboarding do pouště Huacachina nebo prozkoumejte Amazonský prales.

Norsko
Norsko

Norsko

Ráj pro outdoorové nadšence v Norsku. Najdete zde nepřeberné množství přírodních krás, od skalnatého pobřeží až po nádherné fjordy. Vyzkoušejte lyžování v horách, jízdu na kajaku v Geirangerfjordu nebo pěší turistiku v národním parku Jotunheimen.

Fuji Japonsko
Fuji Japonsko

Japonsko

Ačkoli Japonsko možná není prvním místem, které vás napadne, když uvažujete o dobrodružné dovolené, je skvělým místem pro milovníky vzrušení. Objevte úchvatné pohoří Hokkaido, zalyžujte si v Niseko nebo se vydejte na proslulou stezku Nakasendo.

Jižní Afrika
Jižní Afrika

Jižní Afrika

Jihoafrická republika je díky široké nabídce aktivit fantastickým místem pro dobrodruhy. Vydejte se na safari do divoké přírody v Krugerově národním parku, skočte bungee z mostu Bloukrans Bridge nebo se potápějte v kleci se žraloky v Gansbaai.

Austrálie
Austrálie

Austrálie

Austrálie se svými úchvatnými plážemi, energickými městy a rozlehlým vnitrozemím je vysněným místem mnoha dobrodruhů. Vydejte se na pěší túru do Modrých hor, skočte padákem v Cairns nebo surfujte v Byron Bay.

Guanaco in Torres del Paine National Park, Patagonia, Chile

Chile

Poušť Atacama a národní park Torres del Paine jsou jen dva příklady úchvatné chilské krajiny. Navštivte Velikonoční ostrov, vydejte se na pěší túru do patagonských And nebo se vydejte na prohlídku vinic v údolí Casablanca.

Mexiko Tulum
Mexiko Tulum

Mexico, Tulum

Tulum se stal oblíbenou destinací pro cestovatele, kteří hledají odpočinek i dobrodružství. Návštěvníci se mohou koupat v nedalekých cenotách a prozkoumat ruiny bývalého mayského města. Tulumské pláže jsou čistší a méně přeplněné než pláže v jiných oblíbených letoviscích. Kombinace dobrodružství a odpočinku je to, co dělá Tulum tak skvělou destinací. Je také známé svými jógovými a wellness pobyty.

2023 nabízí širokou škálu cestovních destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství. Každý si zde najde něco pro sebe, od pěší turistiky ve švýcarských Alpách až po objevování deštných pralesů Kostariky. Deset nejlepších destinací pro dobrodružné cestování nabízí jedinečné zážitky, které mohou být vzrušující i transformující. Tyto lokality jistě uspokojí vaši touhu po dobrodružství, ať už jste milovníci adrenalinu, nebo jen hledáte změnu prostředí. Připravte se tedy na nezapomenutelnou cestu a sbalte si kufry!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist