10 nejchytřejších celebrit na světě. Tento seznam vás asi překvapí

Ač ve většině z nás může slovo celebrita evokovat slovo hloupý anebo také to, že známí lidé měli prostě jen štěstí, jsou jen krásní a tak dále, jsou někteří z nich až nadprůměrně chytří a vzdělaní, a tak si právem zaslouží obdiv nejenom za jejich světoznámou kariéru, ale také za to, kam se až v životě dostaly, čím vším si prošly a jakého vzdělání byli i přes budování kariéry v jiném oboru schopni dosáhnout. Dnes se podíváme na seznam těch deseti nejchytřejších celebrit, které každý z nás zná.

Mayim Bialik

Mayim Bialik - Foto: Depositphotos
Mayim Bialik – Foto: Depositphotos

Tuto herečku možná nepoznáte přímo podle jejího rodného jména, ale spíše podle jejího profesního jména Amy. Toto jméno jí náleželo v seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), odkud ji většina z nás nejspíše zná.

Tato půvabná žena však není jenom skvělá herečka, ale je také velmi chytrá. Málo kdo by si totiž tipnul, že má doktorát z neurovědy. Její IQ se tak pohybuje dokonce okolo hranice 160.

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher - Foto: Depositphotos
Ashton Kutcher – Foto: Depositphotos

Jistě se shodneme na tom, že se jedná o jednoho z nejvíc sexy herců Hollywoodu. Jeho sexy tělo však není tím jediným, co ho odlišuje od ostatních. Tento herec navštěvoval univerzitu v Iowě a studoval obor biochemického inženýrství. Kvůli modelingu se však nakonec dostudování vzdal a tím také ztratil možnost vymyslet lék pro své dvojče, které mělo problémy se srdcem.

Cindy Crawford

Cindy Crawford - Foto: Depositphotos
Cindy Crawford – Foto: Depositphotos

Pokud je vám toto jméno povědomé, ale nemůžete si vzpomenout o koho se jedná, otevřete si jakýkoli módní blog nebo mrkněte na přehlídku. Jedná se totiž o velmi známou modelku, která, i přes své povolání a předsudky k němu, dokázala dosáhnout IQ okolo 150. Mimo to také dokázala studovat na vysoké škole zaměřené na techniku a chemii. Protože se ale stala světoznámou modelkou, bohužel studia musela ukončit.

Matt Damon

Matt Damon - Foto: Depositphotos
Matt Damon – Foto: Depositphotos

Tento významný muž z Hollywoodu bude jistě mířit na ty nejvyšší příčky co se týče výšky IQ. Tento scénárista, herec, a dokonce producent studoval na Harvardu a během studií psal dokonce scénáře k filmům, za které následně dostal Oscara. Tento film vám možná bude povědomý, jmenuje se Dobrý Will Hunting. Není tak divu, že jeho IQ přesahuje hodnotu 160.

Nicole Kidman

Nicole Kidman - Foto: Depositphotos
Nicole Kidman – Foto: Depositphotos

Tato žena toho během svého života stihla opravdu hodně a možná právě díky tomu je její jméno hluboko zakořeněno v mysli nás všech. Jako dcera psychologa ne jednu, ale dokonce dvě vysoké školy, z nichž jedna je zaměřena přímo na herectví. Její IQ sice není tak závratně vysoké jako u ostatních celebrit, ale tato půvabná žena se stále za své IQ přes 130 nemusí vůbec stydět.

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow - Foto: Depositphotos
Lisa Kudrow – Foto: Depositphotos

Možná vám toto jméno opět na první pohled nic neříká. Jakmile však zmíníme jméno Phoebe, jistě se vám vybaví mírně praštěná blonďatá herečka ze seriálu Přátelé. Vzhled ale často klame, a tak vás jistě překvapí, že tato žena úspěšně absolvovala Vassar College a její IQ dosahuje hodnoty přes 150.

Emma Watson

Emma Watson - Foto: Depositphotos
Emma Watson – Foto: Depositphotos

Nejenom, že umí tato herečka zahrát opravdu bystré silné ženy, ona také jednou je. Určitě ji znáte z filmů o Harrym Potterovi, kde si zahrála bystrou žačku čarodějnické školy Hermionu. I ona je však velmi bystrá: studovala na Brownově univerzitě a získala titul z oboru anglická literatura a její IQ, i přes to, že je velmi mladá, dosahuje neuvěřitelných 138.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger - Foto: Depositphotos
Arnold Schwarzenegger – Foto: Depositphotos

Samé svaly a žádný mozek? To v tomto případě rozhodně neplatí a titul z univerzity ve Wisconsinu je toho důkazem. Tento muž, kterého si již každý spojí především se spoustou svalů, okouzloval nejenom na podiu v kulturistice, ale také jako herec ve spoustě filmech jako je například Terminátor. I Kalifornie poznala výjimečnost tohoto muže. S IQ nad 130 si ho Kalifornie totiž zvolila jako svého guvernéra.

Steve Martin

Steve Martin - Foto: Depositphotos
Steve Martin – Foto: Depositphotos

Herec, kterého by jistě nikdy nikdo netipl na nějakého bystrého muže, a přeci je to tak. Tohoto herce můžete znát především z amerických komedií, kde okouzluje především svým humorem. Pokud se tak chcete pobavit a podívat se na to, jak vypadá herec s IQ 142, pusťte si film Dvanáct do tuctu.

Rowan Atkinson

Rowan Atkinson - Foto: Depositphotos
Rowan Atkinson – Foto: Depositphotos

I poslední z našich chytrých celebrit je známá díky svému hloupému vystupování. Tento herec totiž ztvárnil všemi milovaného Mr Beana, který si získal srdce nás všech. Vůbec nejpodivnější na tom je, že dosahuje snad toho úplně nejvyššího IQ ze všech celebrit. Blíží se totiž k hranici 180, konkrétněji 178. S tímto mu jistě pomohlo i studium na Oxfordu, obor elektrotechnika.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Pokračovat

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


TOPlist